BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Politike

Pr/ligji për komisionet hetimore, Paloka: Drejtësia nuk e heton, PS po ia heq këtë të drejtë edhe Parlamentit, Rama njeriu i paprekshëm

Pr/ligji për komisionet hetimore, Paloka: Drejtësia nuk e heton, PS po

Deputeti i “Foltores”, Edi Paloka, ka deklaruar se ligji i ri i propozuar nga socialistët për komisionet hetimore e bën praktikisht të pamundur që Parlamenti të ushtrojë kontroll mbi qeverinë. Dje, në një intervistë televizive, ai tha se të drejtat e opozitës janë eliminuar. “Ajo që ndodh në Parlament është një nga mënyrat e mosbindjes civile dhe kjo është tashmë e njohur edhe ndërkombëtarisht. Të drejtat e opozitës janë eliminuar dhe me ligjin që Rama paraqiti së fundmi nëpërmjet Felajt në Parlament, praktikisht e drejta e opozitës por edhe e Parlamentit për të kontrolluar qeverinë, kjo e drejtë eliminohet totalisht me ligjin që kanë paraqitur dhe ka vetëm një synim, heqja e çdo mundësie për një hetim të kryemafiozit Edi Rama, i cili nuk preket nga drejtësia. Duke ia hequr këtë të drejtë edhe Parlamentit, Rama është i pahetueshëm në Shqipëri”, tha ai. Paloka theksoi se greva e urisë është një nga propozimet për situatën në Parlament. Sipas tij, e vetmja liri që kanë sot shqiptarët është liria për të ikur. “Rezultati që mosbindja civile ka në Parlament, detyrimisht do të reflektohet edhe në rrugë. Jo vetëm protesta dhe forma të të gjitha llojeve të mos bindjes civile, të cilat do t’i merrni vesh në kohën e duhur sepse nuk kemi ndërmend t’i japim Ramës mundësinë e “mbrojtjes”. Greva e urisë është një nga propozimet për situatën në Parlament por ajo që ndodh në Shqipëri jemi praktikisht në diktaturë, jo si ajo e Enver Hoxhës, por aty afër. E vetmja liri që kanë sot shqiptarët është liria për të ikur”, nënvizoi Paloka.

Më të lexuarat