BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

“Pranvera shqiptare sapo ka nisur”, Flamur Noka reagon ashpër: SPAK po mban peng Sali Berishën, do përballemi dhemb për dhemb me...

“Pranvera shqiptare sapo ka nisur”, Flamur Noka reagon ashpër:

Flamur Noka nga Belshi tha se pranvera shqiptare sapo ka nisur. Në fjalën e tij me demokratët e kësaj zone, Noka u shpreh se Partia Demokratike është e bashkuar dhe do të përballet dhëmb për dhëmbë me këtë regjim.

Flamur Noka akuzoi SPAK se po mban peng Sali Berishësn, ndërsa tha se falë strukturës së Posaçme Rama mbahet në këmbë.

“Partia Demokratike është bashkuar dhe është në krye të një aksioni të pashembullt në përballje dhemb për dhemb me këtë regjim. Ne i kemi kapur ata në çdo aferë dhe i kemi nxjerrë lakuriq me gjithë veset e hajdutërinë e tyre, para syve të shqiptarëve. Kjo është një betejë e fituar nga Opozita e Bashkuar, edhe pse ata kanë çdo pushtet në kontroll e shumicën e mediave”, tha Noka.

Edi Rama qëndron akoma sepse e mban në këmbë SPAKU. A mund të imagjinohet që ai të jetë urdhëruesi e përgjegjësi për koncesionet, por për Skapin e Partisë jo.

Është përgjegjësi për inceneratorët në sytë e çdo shqiptari por për SKap jo. Pra çdo fushë që ai mbulon e është përgjegjës është në SPAK, vetëm ai jo.

E njëjta gjë me mëkëmbësin e tij në Bashkinë e Tiranës. Gjysma e drejtorëve dhe bashkëpunëtorëve të tij në burg, vetëm ai jo.

Po pse krijoi drejtësia e re një monument kaq të madh pandëshkueshmëria, pse u dha imunitet Ramës dhe Veliajt. Mos është i shqetësuar vallë SPAK për fatin që do të kishte Partia Socialiste. Nëse janë të merakosur se çdo të ndodhte me këtë forcë politike, po ua them unë këtu, se do t’i bënin nder. Pasi kjo kastë e korruptuar, kjo bandë e gërshetuar mes rilindjes dhe mjaftit, po e shkatërrojnë atë parti, po u marrin frymën socialistëve të ndershëm.

Kështu që i them Dumanit te SKAP të zbatojë ligjin e të mos ketë hallin se dëmton Partinë Socialiste Te i heq pandëshkueshmërinë dyshes Rama-Veliaj, Ligji I trajton ata si të barabartë para tij si gjithë të tjerët.

Ndërsa opozitën e ka shpallur armike skapi dhe drejtësia me regji..

Sali Berisha i burgosur politik pse i nxjerr te palarat regjimit me kriminelë dhe korruptiv

Sali Berisha. Simboli i anti korrupsionit ne Shqipëri. Simboli i antikrimit ne Shqipëri. Edhe aleatet tjerë.

Ndaj themi se Dëmin e vërtetë drejtësia e re po ja bën vendit, pasi qytetarëve po u thuhet se Kryeministri Rama dhe Kryebashkiaku Veliaj kanë të drejtë të vjedhin, të pasurohen, të bëjnë ç’të duan ata me fondet, me taksat, me pasuritë e këtij vendi.

Drejtësia e re, po u thotë qytetarëve se ka një ligj e një drejtësi për ata, e një ligj e drejtësi tjetër për Ramën e Veliajn. Po u thotë qytetarëve se kjo dyshe, paskan të drejta më shumë, se ata nuk i kap ligji. Kjo është dramatike të dashur miq. Kjo i bën njerëzit të humbin shpresën e të kërkojnë të ikin, të braktisin vendin.

Dhe ketë gjë ju e identifikoni me mire se kushdo. Se këtu keni Tafanin…

Edhe këtu në Belsh ne mund të bëjmë diferencën mes punëve konkrete, akteve të mëdha dhe propagandës. Fotot që nxjerr Rama nga Belshi vijnë pas shumë gjërave të tjera, përpara se të shkojmë tek ato shfaqje e fasada.

Rruga që ndërtoi Partia Demokratike, tuneli i Elbasanit e kanë bërë të mundur këtë. Ju e dini se sa larg ishte Belshi me Tiranën. Dhe duhej shumë mund, e shumë vetë e mendonin dy herë ardhjen këtu. Ndaj para atyre fotove, ka një histori.

Ai që bën si krijues i kodrave të buta e i 84 liqeneve, po të donte ka edhe ai punë, edhe ai mund të bënte diçka. Mund të kishte rritur pagat, pensionet, mund të kishte subvencionuar prodhimin, mund të kishte rritur ndihmën ekonomike, mund të kishte shtuar listën e ilaçeve të rimbursueshme. Asgjë nga këto për 11 vite.

Pse, sepse paratë vidhen e ndahen mes tyre.

Sa herë ka një abuzim me fondet, sa herë çohen miliona euro në pak duar, duhet ta dini të dashur miq, se ju këtu në Belsh e kudo në Shqipëri po u mohohet një drejtë që ju e keni. Po u mohohet cilësia e jetës. Po u mohohet dalja nga varfëria. Po u mohohet mundësia për të rritur mirëqenien tuaj, për të shkolluar e për t’u garantuar një të ardhme fëmijëve.

Rilindja ka vetëm një synim. Mbajtjen me çdo kusht të pushtetit, Shihni çfarë bënë këtu në Belsh. E grabitën mandatin e Bashkisë me të gjitha mjetet e mënyrat. Populli nuk ua dha besimin. Po ata e morën me dhunë, me shkelje të ligjit e çdo norme të zgjedhjeve të lira e të ndershme. E prapë me një grusht votash diferencë. Pse?

Sepse Bashkia këtu i duhet Ramës për synimet e veta, për të prodhuar vota për pushtetin e tij.

Nuk i duhet sepse ka një projekt për ju, ose sepse kërkon t’iu shërbejë. As nuk ekzistojnë njerëzit, qytetarët, hallexhinjtë.

5D e Erjon Veliajt e kemi edhe ne Belsh. Miku i kryetarit. E njëjta skeme kudo

Partia Demokratike është bashkuar dhe është në krye të një aksioni të pashembullt në përballje dhemb për dhemb me këtë regjim. Ne i kemi kapur ata në çdo aferë dhe i kemi nxjerrë lakuriq me gjithë veset e hajdutërinë e tyre, para syve të shqiptarëve.

Kjo është një betejë e fituar nga Opozita e Bashkuar, edhe pse ata kanë çdo pushtet në kontroll e shumicën e mediave.

Ne jemi të angazhuar çdo ditë në pasurimin e fuqisë opozitare me potenciale, me të rinj e të reja, me vlera e me ide. Nuk është një rrugë e lehtë. Kërkon punë, vrull çdo ditë. Dhe secili nga ju, ka në dorë të zhvillojë, të shtojë një tullë në ndërtimin, në fuqizimin, në konsolidimin tonë, e të alternativës që do të paraqesim para qytetarëve.

Ne duhet të sjellim ndryshimin që vendi e kërkon, që Belshi e shqiptarët kudo duan. Këtë mund dhe duhet ta bëjmë me njerëzit, duke punuar ngushtë me ta, duke qëndruar me ta.

Unë jam i bindur se do t’ia dalim. Pranvera shqiptare ka nisur, ka çelur sythet e saj kudo. Ne duhet të kujdesemi, t’i prijmë asaj, drejt ditës së madhe. Që nuk është larg.

 

Më të lexuarat