BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

“Pres me kërshëri qëndrimin e Serbisë dhe të Vuçiç”/ Pedagogu zbulon çfarë rëndësie kanë mesazhet e samitit dhe ardhja e Zelenskyt

“Pres me kërshëri qëndrimin e Serbisë dhe të

Pedagogu Emilio Çika në një lidhje të drejtpërdrejtë televizive foli për vizitën e liderit ukrainas Volodymyr Zelensky në Tiranë, i cili mbërriti mbrëmjen e së martës në orën 23:08.

Çika u shpreh se kjo vizitë tregon që tashmë Tirana po shihet si një vend me rëndësi strategjike për rajonin, ndërsa për samitet tha se mesazhi do të jetë mbështetja ndaj Ukrainës, e cila prej dy vitesh është në luftë me Rusinë.

“Tirana shihet si një vend i sigurt, që ka rëndësi strategjike për rajonin. Nga ana tjetër do thoja që mesazhet që do dalin nga samiti, nuk pres lajm thelbësor përveç mbështetjes simbolike. Edhe në samitin e djeshëm i thirrur nga Macron, mesazhi ishte mbështetja politike ndaj Ukrainës.

Kjo vjen edhe në një pikë të dytë. Ukraina ndodhet në një situatë të vështirë edhe si pasojë e bllokimit të fondeve. Mesazhe të tilla në aspektin e mbështetjes politike dhe simbolike do shfaqen nesër. Pres me kërshëri qëndrimin e Serbisë dhe të Vuçiç, nëse do ketë ndonjë prononcim publik të tij.”, tha ai.

Në lidhje me mungesën e Greqisë, ai tha se “Kisha një konfirmim deri dje se kryeministri Mitsotakis do ishte nesër, por mesa duke jo. Nuk besoj se në lidhje me samitin e djeshëm ka një handikap në lidhje me prezencën e Greqisë.”

 

Më të lexuarat