BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Presidenti Erdoğan: Objektiv, 2 miliard USD volumi tregtar me Shqipërinë

Presidenti Erdo?an: Objektiv, 2 miliard USD volumi tregtar me

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi në konferencën e përbashkët për shtyp me Kryeministrin Edi Rama në Ankara, se bashkëpunimi ekonomik mes dy vendeve do të forcohet më tej në të ardhmen. “Volumi tregtar me Shqipërinë ka arritur në 1 miliard usd, objektivi ynë i ri është që ta çojmë në 2 miliard usd. Kam besim se me përpjekjet e sektorit privat do t’ia arrijmë kësaj shifre në një kohë shumë të shkurtër. Turqia është një prej 5 investitorëve të rëndësishëm të Shqipërisë që arrin deri në 3,5 miliard usd. Më shumë se 600 firma turke kanë punësuar 15 mijë qytetarë shqiptarë duke mbështetur ekonominë vendase. Ne do të vazhdojmë në mënyrë reciproke për të rritur investimet dhe për të vazhduar lidhjet mes sektorëve të biznesit. Do të vazhdojmë mbështetjen për projekte në zhvillimin e Shqipërisë përmes Agjencisë TIKA”, tha ai. Erdogan theksoi se, edhe marrëveshja që u nënshkrua pak më parë me TIKA-n, do të forcojë edhe më shumë bashkëpunimin mes dy vendeve. “Në konferencën që mbajtëm me Kryeministrin Rama në 2021 dhamë lajmin e mirë se do të ndërtonim brenda 3 muajve një spital. Madje vendosëm edhe një bast me zotin Rama për këtë çështje. Dhe ne e mbajtëm fjalën dhe në kohë rekord prej 3 muajsh e ndërtuam spitalin e miqësisë në Fier. Ne do të vazhdojmë ta menaxhojmë bashkë këtë spital ku gjejnë shërbim qytetarë që vijnë nga çdo rajon i Shqipërisë”, nënvizoi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdo?an.

Më të lexuarat