BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Politike

Presidenti i Azerbajxhanit Aliyev në krah të Ramës: Shqipëria ka luajtur rol të rëndësishëm në projektin e korridorit jugor të gazit

Presidenti i Azerbajxhanit Aliyev në krah të Ramës:

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev u shpreh sot në Samitin e 10-të të Korridorit Jugor të Gazit, ku i ftuar nderi ishte Kryeministri Edi Rama se, Shqipëria dhe Azerbajxhani janë dy vende mike.

“Pikë së pari, dua t’i uroj mirëseardhjen kryeministrit Edi Rama dhe t’i shpreh atij mirënjohjen që është këtu me ne në këtë aktivitet të rëndësishëm”,
 u shpreh Aliyev.

“Shqipëria dhe Azerbajxhani janë dy vende mike. Ne bashkëpunojmë në mënyrë aktive në fusha të ndryshme. Kemi një dialog shumë aktiv politik dhe takimet me mia me kryeministrin kanë një agjendë të rregullt në Shqipëri, në Azerbajxhan”, theksoi Aliyev.

“Në kuadër të aktiviteteve të ndryshme ndërkombëtare ne e mbështesim njëri-tjetrin, në institucionet ndërkombëtare dhe punojmë në mënyrë aktive për çështjet e sigurisë energjetike”, nënvizoi Presidenti i Azerbajxhanit.

“Shqipëria ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në zbatimin e projektit të korridorit jugor të gazit dhe vazhdon të luajë një rol të rëndësishëm si anëtar i ekipit të TAP-it”, theksoi ai.

“Tashmë po diskutojmë aspekte të ndryshme të bashkëpunimit tonë energjetik dhe jam i sigurt që gjatë diskutimeve të sotme me kryeministrin do të trajtojmë të gjitha çështjet që ekzistojnë”, tha Aliyev.

 

Më të lexuarat