BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Presidenti i Izraelit mesazh në seancën për viktimat e Holokaustit: Shqipëria shpëtoi hebrenjtë, vlerësoj rolin e saj në luftën kundër antisemitizmit

Presidenti i Izraelit mesazh në seancën për viktimat e

Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog ka përshëndetur seancën që mbajti dje Kuvendi i Shqipërisë në nder të viktimave të Holokaustit. Presidenti Herzog vlerësoi rolin e Shqipërisë në mbrojtjen e hebrenjve. Nga ana tjetër, presidenti izraelit ka shprehur gatishmërinë për t ëmbëhstetur Shqipërinë në forcimin e sigurisë kibernetike pas sulmit nga Irani. “Këtë seancë e përshëndet edhe Presidenti i Izraelit Isaac Herzog. Në një letër drejtuar kryetares së Kuvendit, Presidenti shpreh mirënjohjen e Izraelit dhe qytetarëve për vendimin kurajoz dhe domethënëse të Kuvendit të Shqipërisë për të përkujtuar Ditën ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokausit, kapitull i tmerrshëm në historinë e njerëzimit. Presidenti Herzog vlerëson lidhjen e fortë të shtetit të Izraelit me Republikën e Shqipërisë. Kur kujton se vendi ynë shpëtoi hebrenj gjatë holokaustit, vlerëson kontributin e Shqipërisë në luftën kundër antisemitizmit dhe përpjekjet për edukimin e brezave që mos ti harrojnë mësimet e historisë. Presidenti rikonfimon mbështetjen e Izraelit për përballimin e sulmeve të egra kibernetike ndaj Shqipërisë dhe vullnetin për fuqizimin e marrëdhënieve tona dy palëshe”, deklaroi dje Nikolla teksa lexoi letrën e presidentit Herzog.

Më të lexuarat