BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

"Prioriteti i kërkuar nga vetë kryeministri i kryebashkiakëve veriorë", opozita denoncon keqmenaxhimin e mbetjeve nga Bashkia Shkodër: Vjel çdo muaj taksën e pastrimit për çdo familje

"Prioriteti i kërkuar nga vetë kryeministri i

Situata me mbetjet mbetet problematike në qarkun e Shkodrës, ku vazhdon të shqetësojë banorët.

Premtimet për mirëqënie dhe pastërtinë e qytetit nga kryebashkiaku Benet Beci, duket se mbetën vetëm fjalë, pasi situata paraqitet totalisht ndryshe, në krahasim me propagandën dhe fasadën që paraqitet në media apo edhe në rrjetet sociale.

Këshilltarja demokrate e Bashkisë Shkodër, Eliona Kodra Shkreli, ka publikuar denoncimet e banorëve të disa zonave, ku kryesisht në Malësi të Madhe shumica e koshave të mbeturinave janë të tejmbushur, madje në pjesë të ndryshme janë derdhur edhe në mes të rrugës.

Shkreli e ka cilësuar si skandaloze situatën me mbetjet, ku ka shtuar më tej se sipas saj prioriteti i kërkuar nga vetë kryeministri i kryebashkiakëve veriorë gjatë fushatës zgjedhore, ka qenë pastërtia e gjithë territorit të Qarkut Shkodër.

"Çdo ditë denoncohen raste të grumbujve me mbeturina ku qeverisja lokale duket tërësisht indiferente dhe e pazonja të zgjidhë situatën mirëmenaxhimit e pastrimit të kontenierëve të mbeturinave.

Si Shkodra ashtu edhe Malësia e Madhe duket se nuk po gjejnë mënyrën për të mbajtur premtimin e pastërtisë, një prioritet i kërkuar nga vetë kryeministri i kryebashkiakëve veriorë gjatë fushatës zgjedhore.", shkruan ndër të tjera këshilltarja demokrate.

Denoncimi i plotë nga Eliona Kodra Shkreli:

"Situata me mbeturinat duket se nga prioritet i qeverisjeve qëndrore e lokale ka mbetur vetëm në kuadrin e premtimeve elektorale.

Çdo ditë denoncohen raste të grumbujve me mbeturina ku qeverisja lokale duket tërësisht indiferente dhe e pazonja të zgjidhë situatën mirëmenaxhimit e pastrimit të kontenierëve të mbeturinave.

Si Shkodra ashtu edhe Malësia e Madhe duket se nuk po gjejnë mënyrën për të mbajtur premtimin e pastërtisë, një prioritet i kërkuar nga vetë kryeministri i kryebashkiakëve veriorë gjatë fushatës zgjedhore.

Ky është një tjetër denoncim nga Malësia e Madhe, afër kishës në fshatin Grilë...Banorët nuk gjejnë mbështetje tek Bashkia kur në fakt është institucioni i vetëm që ka detyrën ligjore të ofrojë këtë shërbim minimal për qytetarët përderisa vjel çdo muaj taksën e pastrimit për çdo familje.

Situata me mbetjet, grumbujt e mbeturinave të pa pastruara në këto kohë kur jemi në prag të sezonit turistik janë situata skandaloze dhe të pafalshme për institucionet kryesore të shërbimeve ndaj qytetarëve!", shkruan Shkreli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Më të lexuarat