BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Politike

Pr.ligji i mazhorancës për ngritjen e komisioneve hetimore, 'shpërthen' deputeti Sula: Meqë ne injorantët e opozitës nuk dimë të formulojnë një propozim, le të…

Pr.ligji i mazhorancës për ngritjen e komisioneve hetimore,

Deputeti i Partisë Demokratik, Dashnor Sula i ftuar në një emision televiziv foli për projektligjin e mazhorancës për ngritjen e komisioneve hetimore.

Sula u shpreh se mazhoranca është duke luajtur blofin, ndërsa shtoi se cdo kush, qytetarët dhe ndërkombëtarët e kanë kuptuar që opozita është në të drejtën e vetë dhe se po pengohet nga PS.

Sakaq me ironi tha se ‘Meqë ne injorantët e opozitës nuk dimë si të formulojmë një propozim, ta bëjnë ata’, referuar mazhorancës.

“Mazhoranca po luan bllofin. Çdokush, qytetarët dhe ndërkombëtarët kanë arritur të kuptojnë se opozita është në të drejtën e saj, ndërsa mazhoranca po përpiqet ta pengojë. Mjafton kërkesa e 35 deputetëve për ngritjen e komisioneve hetimore dhe nuk e pengon dot kush. Nuk kemi asnjë moment që të kemi një propozim nga mazhoranca që të vihet në dispozicion në seancën plenare. Rregullorja dhe Kushtetuta ka parashikuar ngritjen e komisioneve.

Është rrëzuar ngritja e komisioneve hetimore pa asnjë shkak. Kuvendi ka 2 akte themeltare, Kushtetuta dhe Rregullorja e Kuvendit. Meqë ne injorantët e opozitës nuk dimë si ta formulojnë propozimin, ta bëjnë ata. Por ata se marrin fare mundimin.

Ne kemi nisur aksionin tonë opozitar. Ne jemi një republikë kryeministrore, një diktaturë demokratike. Megjithatë se do e vazhdojmë aksionin tonë opozitar parlamentar”, u shpreh Dashnor Sula.

Sakaq Sula u ndal te propozimi për krijimin e një konfederate të përbashkët, ku tha se “Nuk dua të marr eskluzivitetin, por për fat të mirë e kemi lançuar ne për herë të parë. Kam thënë për krijimin e një konfederate. Çdo pjesë do ketë aksionet e veta dhe kjo do ishte rruga më e mirë. Sakaq dua të theksoj se zgjidhja nuk është zoti Berisha më, por edhe pa Berishën nuk ka zgjidhje”, përfundoi deputeti demokrat.
Më të lexuarat