BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

Procedurat e MEPJ për largimin e Yuri Kim, shpërthen keq Berisha ndaj diplomates dhe zbulon prapaskenat e lëvizjes: Po flaket një limon i shtrydhur. Kërcënoi se do të emëronte edhe shefin e ...

Procedurat e MEPJ për largimin e Yuri Kim, shpërthen keq Berisha ndaj

Ish kryeministri Sali Berisha në një dalje për mediat ditën e sotme ka komentuar edhe deklaratën e Ministrisë së Jashtme për nisjen e procedurave për përzgjedhjen e ambasadorit të ri në vendin tonë.

Berisha në fjalën e tij bëri një deklaratë të fortë ku u shpreh se përfaqësoi padenjësisht SHBA, po “flaket” si një limon i shtrydhur.

Berisha: Unë e lexova , unë nuk e habita për deklaratën e Edi Ramës mer zëdhënësen Xhacka. Por me këtë rast dua të theksoj se kemi të bëjmë me një flakje me një limoni të shtrydhur, në 100 vite marrëdhenie diplomatike mes dy vendeve nuk ka pasur kurrë një diplomate amerikane që ti kete dëmtuar këto marrëdhenie më shumë se Yuri Kim. Sjelljet dhe veprimet e saj në Shqipëri nuk kanë asgjë të përbashkët me vlerat perëndimore të vendeve të lira, me parimet dhe nenet e konventave nderkombetare,  te respektimit të sovranit të një vendi. Ajo zhvilloi një veprimtari tepër të padenjë për përfaqësuesin e nje vendi  partner dhe mik.

I ka lejuar vetes të thërrasë deputetët sikur të ishin ushtarë, për t’i vënë kundër Sali Berishës. I ka përpunuar me orë e kërcënuar. Kërcënimet e saj se demokratët do të hanë bar nëse do të mbështesin Sali Berishën, thirrjet për të treguar se për kë duhet apo nuk duhet të votojnë, kundërshtimi për çdo konventë, për të shkelur ligjin dhe për të bërë shumicën-pakicë dhe pakicën-shumicë. këta janë akte të shëmtuara dhe tregon se po të mos kishin qenë…Me protesta paqësore, paqësisht do të ishte kërkuar largimi i saj sa më shpejt nga Shqipëria. Nuk pranohet, nuk ka kurrë një diplomat në historinë e këtij vendi që të ketë bërë ndërhyrje brutale, t’i ketë lejuar vetes që të marrë rolin e Presidentit, më shumë se ai madje sepse ajo shkon e mban fjalën në Gjykatën Kushtetuese në vend të Presidentit. Gjeti një klikë delinkuentësh, të inkriminuar, të kapur kokë e këmbë nga krimi e droga dhe ndiqte fijet e tyre. Në fund kërcënoi se do të emëronte dhe shefin e SKAP-it të partisë. 

Më të lexuarat