BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Propozimi për kreun e SHISH/ Spartak Braho zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin e kryeministrit: Rama nuk kupton nga punët e shërbimeve, mbajti në detyrë Visho Ajazin që kishte duart me gjak...

Propozimi për kreun e SHISH/ Spartak Braho zbardh prapaskenat dhe zbulon

Ish-deputeti i PS Spartak Braho i ftuar në studion e emisionit “Frontline” ka folur në lidhje me propozimin e kryeministrit për emërimin në krye të SHISH të Vlora Hysenit, duke thënë se nuk e kupton këtë veprim pasi kjo e fundit është shkarkuar nga e njëjta detyrë në Kosovë.

Braho tregoi se ligji për kreun e SHISH thotë se ky rol duhet të mbahet nga një person me shtetësi shqiptare, dhe jo të dyfishtë ashtu si Hyseni.

Ai shtoi më tej se Rama “nuk kupton nga punët e shërbimeve”, ndërsa kujtoi një episod ku ka mbajtur në detyrë Visho Ajazin me arsyetimin se “nuk do bënte gjë” edhe pse vetë Braho i kishte thënë se ai “i ka duart me lyera me gjak”.

“Është shkarkuar nga Kurti, Rama e merr në kabinet, nuk e kuptoj. Unë nuk kam vërejtje për atë apo punët e saja. Problemi është se pse duhet të merret një shtetase kosovare. E njoh mirë ligjin për SHISH, duhet të jetë një shtetas shqiptar, jo të jetë me dy shtetësi kreu. Rama ka dështuar me dy ministra që ka marrë nga Kosova, ky është një pozicion shumë delikat.

Kurti e shkarkon, ky e merr, nuk e di çfarë fshihet. Kreu i SHISH duhet të jetë 24 karat shqiptar, nuk dua të vë në dyshim cilësitë e saj, por është një pozicion shumë delikat. E shikoj si çudi, por jo si karshillëk ndaj Kurtit nga ana e Ramës.
Rama nuk kupton nga punët e shërbimeve, e mbajti Visho Ajazin 4 vite shef, ai që kishte vrarë e prerë, dhe e mbajti kryetar të SHISH. I pata thënë ta heqë se i ka duart me gjak, nuk e hiqte. Le të rrijë thoshte se nuk ka çfarë bën.
Jemi në Shqipëri, ka të tjera detyra Shërbimi informativ në Kosovë dhe të tjera probleme ka këtu. Shpresoj se do e bëjë mirë dopio-rolin. Kjo është e tëra intrigë. Për mua shefi i shërbimit duhet të jetë puro shqiptar që të mendojë vetëm për Shqipërinë, kur të bashkohemi me Kosovën le t’i vendosin me dy shtetësi.
Nëse Begaj e vlerëson se është në përputhje me ligjin le ta dekretojë. Unë kam qenë pjesëtar në hartimin për ligjin e shërbimit informativ dhe duhet të jetë vetëm shqiptar shefi”, tha Braho.

Më të lexuarat