BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

''Protesta e opozitës, pozitive'', Shehi kundër grupimit të Rithemelimit: Në vend që të flasim në parlament, flasim tek oborri

''Protesta e opozitës, pozitive'', Shehi kundër

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi në një intervistë televizive foli për zhvillimet politike. Shehi u shpreh se është kundër bojkotit të parlamentit dhe se sot ishte një seancë prap e pasukseshme.

Shehi: Protesta mu duk pozitive, njerëz kishte goxha. Sigurisht janë bërë edhe protesta më të mëdha.

Kjo nuk është më cështje e një mitingu, këtu jemi të paqartë se si do vazhdojmë, kush është rruga, cilat do jenë hapat e mëtejshëm.

Edhe sot pati një seancë prap të pasukseshme.

Njëlloj bojkoti që i bëjmë ne opozita parlamentit.

Unë nuk jam për këtë, unë jam për të hyrë në parlament, për të bërë jetën përlamentare për të debatuar.

Sot kaloi një marrëveshje marrëveshja me Italinë për emigracionin.

Në të cilën opozita mund të thoshte opsionet e veta.

Në vend që të flasim tek salla e parlamentit dalim flasim te oborri i parlamentit.

Njëkohësisht u fol edhe për cështjen e amnistisë.

Amnistia është  një lloj falje që tregon parlamenti për të përfituar një pjesë e atyre. Por nuk mund të ndahet sic është ndarë nga dy kampet.

Amnistia është një gjë që përcaktohet me vitet.

 

Më të lexuarat