BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Politike

Protesta poshtë banesës së Berishës, anëtarja e Këshillit Kombëtar “shuplakë” qeverisë: Në 12 vite Rama i ka shërbyer vetes e mban njerëz të pashkolluar e papërgatitur për interesa personale

Protesta poshtë banesës së Berishës, anëtarja e

Anëtarja e Këshillit Kombëtar, Silvi Bardhi në fjalimin e mbajtur mbrëmjen e sotme në protestën poshtë ballkonit të banesësë së ish-kryeministrit Sali Berisha tha se prej 12 vitesh Edi Rama i ka shërbyer vetëm vetes, për interesin e tij personal dhe se ka rreth  vetes njerëz të papërgatitur, njerëz të pashkolluar , pa dinjitet.

Bardhi: Kam 12 vjet që shërbej me shpirt, jam familjare kam dy fëmijë të vegjël, si unë ka shumë nëna që si unë kanë sakrifikuar familjet e tyre sepse ne e ndjejmë  Ne nuk kemi asnjë interes për të ardhur çdo natë këtu si të gjithë ju demokratë, nëna, motra, vëllezër. Ju vini se e ndjeni , dhe kjo përcillet në çdo familje shqiptare. Jo vetëm në Shqipëri dhe jo vetëm tek ata që kanë mundësi të vijnë, por dhe jashtë. Ne kemi njerëzit tanë që jetojnë atje dhe presin me shumë shpresë që çdo gjë të ndryshojë në Shqipëri. Kjo është ajo që ne e presim dhe këtu.  Duke u përballur më shumë vështirësi, duke filluar nga buka e gojës , deri te transporti, shëndetësia, arsimi, çdo gjë.

Çfarë funksionon këtu?

Asgjë. Arsyeja pse janë larguar 1 milion shqiptar është sepse këtu mungon çdo gjë. Janë 12 vite, në të cilat Edi Rama i ka shërbyer vetëm vetes, për interesin e tij personal. Sot, i ka rreth vetes njerëz të papërgatitur, njerëz të pashkolluar, pa dinjitet, njerëz që kënaqen me vuajtjen tonë. Njerëz që e përdhosin gjithë këtë takim këtu. Kjo nuk është një kauzë e vogël, por shumë e madhe. Sali Berisha nuk është vetëm një emër, është frymë. 

Më të lexuarat