BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

Pse PD doli kundër Amnistisë Penale? Përfaqësuesi ligjor zbardh detaje nga vendimi

Pse PD doli kundër Amnistisë Penale? Përfaqësuesi ligjor

Përfaqësuesi ligjor i PD-së Rezart Kthupi, foli në lidhje me amnistinë që pritet që ditën e nesërme të kalojë në Kuvend për miratim.

I ftuar në një emision televiziv, ai tregoi se përse PD doli kundër amnistisë duke thënë kjo ndodhi pasi PS nuk pranoi propozimet që bëri opozita.

Mes tjerash ai shtoi se PD nesër nuk do e votojë amnistinë penale.

“Propozimet e PD-së për amnistinë nuk u pranuan nga mazhoranca me justifikimin që kemi të bëjmë me vepër penale që janë të rënda ose cenojnë shoqërinë. Për këtë shkak vendosi që këto mos t’i përfshijë në draftin e amnistisë. Në mbledhjen e fundit të Komisionit del një amendament që nuk është i përfshirë në amendamentet e shkuara. Alibeaj ka vendosur të largohet nga seanca e Komisionit duke deklaruar se në rast se ky amendim do të miratohet nga Komisioni ne nuk e votojmë aministinë penale”-tha ai.

Më të lexuarat