BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

Kaosi në Kuvend/ Opozita ka probleme, ka nevojë të hapet”, pedagogia e njohur bën thirjen urgjente: Duhet ta thyejmë, të dalim në fushë-betejë

Kaosi në Kuvend/ Opozita ka probleme, ka nevojë të hapet”,

Ilirjana Kuçana: Opozita ka probleme, ka nevojë të hapte, ka nevojë për një frymë intelektuale dhe për një vendosmëri të pakthyeshme për të thyer Edi Ramën. Duhet ta thyejmë. Berisha është faktor. Kush mendon se nuk ka peshë bën gabim. Opozita kishte nevojë dhe Berisha erdhi në një moment që kishte nevojë për të. Sali Berisha duhet të bëjë gjithçka për një opozitë të shëndetshme. Mendoj që ndryshimet do të ndodhin për një arsye shumë të thjeshtë. Pavarësisht masakrës që ndodhi, duhet lexuar më thellë. Rezultati i zgjedhjeve duhet ta lexojmë dhe të reflektojmë. E kemi analizuar, kemi folur edhe në institucionet tona. Kanë dalë problematikat. Qytetarët kërkojnë figura të reja, një frymë të re perëndimore euro-antlantike. Ka ardhur momenti të dalim në fushë betejë. Fronti opozitar solli figura të jshtëzakonshme. Janë njerëz të lirë, kanë guxim.Më të lexuarat