BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

“Qeveria kaloi me urgjencë ligjin e zonave të mbrojtura”/ Deputetja demokrate zbardh prapaskenat e bujshme dhe zbulon skenarin e mazhorancës

“Qeveria kaloi me urgjencë ligjin e zonave të mbrojtura”/

Deputetja e Partisë Demokratike  Dhurata Çupi tha në një intervistë televizive se kalimi me urgjencë nga qeveria i ligjit për zonat e mbrojtura është një shkelje flagrante e ligjit.

Sipas saj, ky ligj cenon rëndë zonat e mbrojtura  pasi në to do ndërtohen kulla dhe do ndotet mjedisi.

“Kalimi pa procedura në seanca ku shfrytëzojnë mungesën e normalitetit është e patolerueshme dhe për këtë ka pasur reagime të opozitës dhe të partnerëve ndërkombëtarë. Është dëshpëruese si po kalojmë këto ligje. Nuk ka mbetur më asgjë pa u pushtuar nga kjo qeveri; është shitur ajri, është shitur deti, kishin mbetur disa zona të mbrojtura me ligj edhe këto u pushtuan nga kjo qeveri. Ky ligj cenon rëndë zonat e mbrojtura. Do investohet aty, do ngrihen kulla, do bëhen restorante. Është ligj klientelist që do cenojë mjedisin; do ketë qofte, tym dhe raki”, tha Çupi.

Më të lexuarat