BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“Qeveria lejon të përdoret një rrugë me zero siguri dhe e ndërtuar për faqe të zezë”/ Segmenti Korçë-Ersekë, shpërthen Vasili: SPAK të marrë në pyetje Ramën, justifikoi korrupsionin dhe…

“Qeveria lejon të përdoret një rrugë me zero siguri

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili, përmes një postimi në rrjetet sociale ai ka publikuar një video në lidhje me rrugën Korçë-Ersekë.

Ai ka theksuar se Rama është kthyer në avokat të korrupsionit të shembjes së kësaj rruge, ndërsa shtoi se pak ditë më parë kryeministri tha se ajo është rrugë që nuk është marrë në dorëzim.

Vasili u shpreh se SPAK duhet të marrë në pyetje kreun e qeverisë sepse publikisht ka justifikuar korrupsionin.

Postimi i plotë i Vasilit:

Rama avokat i korrupsionit te shembjes rruges Korce Erseke, SPAK hesht!
Edi Rama ne vend se te reagonte me masat me te ashpra per shembjen e rruges Korce Erseke ben avokatin e krimit korruptiv.
Rama guxoi e tha pak dite me pare:
“Ndodh një rrëshqitje për shkak të gjeologjisë në Ersekë, në një aks rrugor që është e hapur, por nuk është i përfunduar, dhe hidhen të gjithë përpjetë. Ajo është rrugë që nuk është marrë në dorëzim, ndodhin”.
Shembja e rruges eshte kriminale sepse rruga ishte ne perdorim te qytetareve dhe automjeteve.
Vetem rastesia ka bere qe te mos humbeshin jete njerezish.
Po si mundet qe qeveria lejon te perdoret nje rruge me zero siguri dhe e ndertuar per faqe te zeze?
Kush guxoi dhe e dha lejen e perdorimit te rruges?
Po ne rast se do te kishte humbje jete njerezish a mund te shmangej pergjegjesia totale e Edi Rames dhe qeverise?
SPAK duhet te marre ne pyetje Edi Ramen sepse I publikisht dhe perpara mediave ka bere avokatin dhe justifikuesin shteteror te korrupsionit.
Ja ku e ka Videon SPAK qe te mos lodhet fare.

 

Më të lexuarat