BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x

Politike

Qeveria njofton vendimin e fundit, ja shuma që do marrin pensionistët si shpërblim për festat e fundvitit: Ndarja e bonusit nis ...

Qeveria njofton vendimin e fundit, ja shuma që do marrin pensionistët

Pas mbledhjes së qeverisë këtë të enjte, kryeministri Rama njoftoi se duke filluar nga e premtja do të nisë ndarja e bonusit të fundvitit për pensionistët. Ai theksoi se bonusi do të jetë 5 mijë lekë, ndërsa për ata që marrin pension invaliditeti do të jetë 11 mijë lekë.

“Kemi marrë një vendim, të cilin ua kemi premtuar pensionistëve dhe sot fal këtij vendimi, duke filluar nga dita e nesërme do të fillojë lëvrimi i bonusit të fundvitit për të gjithë 695101 pensionistë, prej 5 mijë lekësh të reja.

Për ata që kanë pension invaliditeti do të akordojmë edhe plus 6 mijë lekë të reja që shkojnë në 11 mijë lekë për këta pensionistë si kompensim i nevojshëm dhe i merituar”, tha Rama.

Rama: Do japim 5 mijë të reja për pensionistët. Do mbështesim edhe familjet me ndihma ekonomike. Mbeten në vëmendje dhe në nevojë. Kemi marrë edhe vendimin që nga janari të aplikojmë një tjetër masë të konsultuar me publikun për nënat e papuna me 3 fëmijë të mitur.

Më të lexuarat