BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Qytetarja e moshuar befason ish-kryeministrin me deklaratën e saj: Sali Berishën e kam dajë

Qytetarja e moshuar befason ish-kryeministrin me deklaratën e saj: Sali

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka zhvilluar sot një takim me  qytetarët e Pukës.

Gjatë bashkëbisedimit me banoërët atje, kryedemokrati tha se kryeministri Edi Rama fut në parlament vrasës e përdhunues, sepse ato i mbledhin vota.

Teksa në një moment një qytetare mori fjalën dhe u prezantua, e quajti Berishën “dajë” dhe ky i fundit u entuziazmua. Ndër të tjera ajo ngriti shqetësimin e emigrimit të të rinjve jashtë vendit, duke thënë se këtu nuk u ofrohet asnjë mundësi punësimi nga qeveria.

“Unë jam Zarie Dizdari, mbesë e Biberajve të Bajram Currit, sepse nënën e kam prej Biberajve. Aleksandër Biberaj e kam djalë daje dhe Sali Berishën e kam dajë. Më takon që të flas e para se jam dhe e vjetër. Muharrem Dizdarin e kanë njohur të tërë njerëzit që janë këtu, është vrarë me 5 dhjetor, e kanë vrarë socialistët  se ishte demokrat e flaktë. Puka është vendi më i varfër i Shqipërisë, që nuk ka asnjë ardhje prej kurrëkujt, prej këtyre horrave që janë në pushtet se të tjerët s’kanë çfarë të bëjnë.

Në Pukë gjysma e të rinjve, ma merr mendja dhe në Fushë Arrëz, kanë ikur në emigrim për bukën e gojës. Këta që kanë mbetur këtu të shkretët, tërë ditën i sheh pazarit me duar në xhepa, presin të hanë një kafshatë bukë të prindërve, kush pensionist, kush me ndihmë ekonomike. Pastë faqen e zezë! 6% pensionistëve që kanë një pension tepër të ulët.

Djemtë e ri tërë ditën pazarit me duar në xhepa, të betohem janë kaq të urtë dhe të sjellshëm e kaq të durueshëm , saqë në Pukë nuk ke asnjë trazirë prej tyre, me dal me bërtit, apo me “vra” dikë. Jam lodhur unë që jam 82 vjeçe, me m’u dhënë rasti, Edi Ramës i bie me plumb ballit sepse del e gënjen”, u shpreh qytetarja.

 

Më të lexuarat