BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Politike

"Rama e ka thirrur në kryeministri dhe i ka kërkuar të...", ish-zëdhënësi i Belerit habit me deklaratën e tij: Është në burg se fitoi, ndryshe nuk do ishin marrë me të

"Rama e ka thirrur në kryeministri dhe i ka kërkuar

Ish-anëtari i Këshillit të PD-së, Skerdjan Dhuli ka deklaruar në një emision televiziv, se kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Fredi Belerit të kandidonte për Partinë Socialiste në zgjedhjet e 14 majit. Mirëpo, sipas Dhulit, Beleri nuk ka pranuar për shkak të historisë së tij familjare.

“E para Himara nuk është çështje shqiptaro-greke. 18 fshtra nuk flasin fare greqisht. Nëse bashkia ka 21 fshatra, 18 nuk flasin greqisht, janë vetëm tre fshatra që flasin dy gjuhë. Bashkia Himarë nuk është çështje shqiptaro-greke

Është çështje mes qeverisë dhe opozitës. Problemi nuk është Fredi Beleri, që Edi Rama e ka kërkuar si kandidat përpara se të kandidonte, e ka pyetur Edi Rama në kryeministri dhe ai ka shkuar i shoqëruar me disa qytetarë të tjerë. Ai i ka thënë jo për shkak të historisë së tij familjare. E dyta, Rama i ka kërkuar dorëheqjen Belerit dhe ai ka thënë ‘unë vdes këtu dhe dorëheqjen nuk e jap’.

Fredi Beleri është në burg se fitoi. Nëse do të ishte humbës as Edi Rama nuk do ishte marr me të”, u shpreh Dhuli.

Më të lexuarat