BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Politike

"Rama gënjen", Sejamini lëshon deklaratën e fortë: Ja lëvizja dinake që ka bërë Alabbar-i

"Rama gënjen", Sejamini lëshon deklaratën e fortë:

Analisti Neritan Sejamini tha në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” se kompania “Eagle Hills” që ka regjistruar biznesmeni arab, Muhamed Alabbar në Shqipëri, q?7 do të investojë në portin e Durrësit nuk ka asnjë lidhje me kompaninë me të njëjtin emër me atë që ka në Abu Dhabi. Sipas Sejaminit, kjo është dinakëria e tij për të investuar jashtë vendit të tij dhe ato bëhen vetëm në vendet autokratike ku nuk ka transparencë dhe rregulla.

“Z. Alabbar ka një kompani në Abu Dhabi që quhet “Eagle Hills”, por ajo nuk ka lidhje fare me atë kompani që ka krijuar në Shqipëri, me të njëjtin emër, e cila është krijuar nga një kompani tjetër guackë e krijuar rishtaz, e cila zotërohet nga Alabbari 40 për qind dhe 60 për qind nga njerëz në parajsa fiskale.

Pra dinakëria e këtij procesi është: Merr emrin “Siemens” në botë dhe të hap edhe unë një dyqan “Siemens”. Kam unë te lagjia një restorant që quhet “Hilton” që s’ka lidhje fare me Hiltonin në Amerikë, vetëm ka përdorur emrin. Pra z. Alabbar, me dinakëri, ka regjistruar në Shqipëri një kompani, me të njëjtin emër si ajo e kompanisë në Abu Dhabi. Kompania këtu ka kapital 10 mijë lekë dhe nuk ka asnjë përgjegjësi Alabbari. Ai nuk merr përsipër asnjë rrezik, as ai, as kompanitë e veta, as nuk investojnë, as nuk marrin rrezik.

Alabbari nuk është personalitet i ekonomisë botërore, është njëri që e adhuron z.Rama, është njeri i suksesshëm në Dubai sepse ka qenë drejtues i një kompanie publike, që ka zhvilluar Dubain me paratë e naftës. Të gjitha investimet e Alabbar jashtë vendit të tij janë në vendet autokratike. Janë në Serbi, në Egjipt. Pra ai është i talentuar dhe punon me autokratë ku nuk ka transparencë dhe rregulla. Ai ta merr ta ndërton dhe ta shet”-tha Sejamini.

Më të lexuarat