BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Politike

Rama ironizon opozitën: Urime që jeni tharë pasi u zhytët në pishina për 3 ditë, do hapim një kurs për t'ju mësuar leximin

Rama ironizon opozitën: Urime që jeni tharë pasi u zhytët

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar dje opozitën dhe për reagimet e tyre pas aksionit të IKMT në hotelin “Prestige”, duke thënë se kanë konsumuar energji për tu tharë pasi u zhytën në pishina. Teksa theksoi vendimin e qeverisë për ndërtimet pa leje që do të konfiskohen dhe do të shkojnë për përdorim publik, Rama theksoi nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë se nuk kanë kuptuar asgjë por do të hapë një kurs për t’i mësuar leximin. “Urime që jeni tharë pasi u zhytët në pishinat e Irfanit për 3 ditë dhe keni konsumuar energji për tu tharë. Për ndërtimet pa leje, jemi në një kohë kur këto janë shfaqjet e fundit të brutalitetit kapitalist, kur e kemi nisur ne punën, ndërtimet pa leje dhe pallatet me kate shtesë e godinat e shtuara ishin pa fund. Sot në Tiranë numri i tyre është i vogël por janë aty dhe se çfarë do të bëjmë, do e shihni ditët në vijim. Sikur të kishim mendtë tuaja, Shqipëria do ishte aty ku e latë. Ju po zhyteni poshtë e më poshtë. Ajo që do të ndodhë është së pari askush nuk do e çojë nëpër mend të bëjë metra katror shtesë dhe do kenë aq halle me ligjin sa do jetë e kotë të bëjë një gjë të tillë. Për këtë jemi këtu ne se po të ishin zgjidhur të gjitha, nuk do kishit nevojë për mua. Sa kohë duhen zgjidhur të gjitha, ju jeni aty për të krijuar për çdo zgjidhje një problem. S’kuptuat por s’ka gjë. Po të përsëris, nuk ka asnjë metër katror, asnjë kat apo zgjerim apo nën shtesë që nuk do i kthehet popullit shqiptar dhe jeni të lutur të na ndihmoni nëse keni informacion për më shumë por ju nuk dini të lexoni, kështu që me paratë që do të mblidhen nga çdo godinë apo metër katror, do hapim një kurs për t’ju mësuar leximin”, deklaroi Rama.

Më të lexuarat