BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Rama nuk përmbahet më/ I nxjerr të gjitha “prapaskenat” e Presidentit: lir Meta është kandidat zyrtar i Partisë së tij në Vlorë, zbarkon me subjekte të OFL me prokurorë e gjyqtarë të shkarkuar nga vettingu

Rama nuk përmbahet më/ I nxjerr të gjitha

Procesi i vaksinimi po mbahet ditën e sotme në Vlorë, kryeministri Edi Rama është vetë pezent për të ndjekur nga afër procesin. Rama ka sulmuar hapur presidentin e vendit, Ilir Meta, të cilin e ka quajtur kandidat të partisë së tij.

“Po sigurojmë që sezoni turistik që është në prag të jetë shumë më i lehtësuar, do të fillojmë që të vaksinojmë stafet e industrisë hoteliere, që rrit shanset që të sjellim turistë të huaj, si dhe në fabrikat fasone.

Fasha do të ulet ditën e hënë +60, forca dhe të bëjmë maksimumin të gjithë së bashku.

Duhet të bëhemi të gjithë së bashku në mënyrë që procesi i vaksinimit të vijojë.

Meta është kandidat për partinë e tij, Meta dhe Saliu kërkojnë që të zhysin drejtësinë në të shkuarën. Meta vjen në Vlorë me subjekte të OFL-së dhe gjyqtarë dhe prokurorë që janë shkarkuar nga vetingu”, u shpreh Rama mes të tjerave.

Më të lexuarat