BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin
x
BREAKING NEWS

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh detaje për akuzat e Ahmetajt: Mund të ndjekë edhe rrugën e arratisjes si Adriatik Llalla

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama, kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus? Jepni sqarime menjëherë

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama,
x
BREAKING NEWS

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po
x
BREAKING NEWS

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet
x
BREAKING NEWS

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Ja mesazh i koduar që jep nga Shkupi

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh skemën që po përdoret: Arben Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në këtë shtet, jo rastësisht...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat mund të rrudhen deri në…

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat
x

Politike

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi deklaroi se sipas vendimit të jurisë së madhe në SHBA, është kërkuar që ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal t’i konfiskohen komunikimet që ka pasur me kryeministrin Edi Rama dhe njerëz pranë qeverisë.

Në emisionin “Now” , Bumçi nënvizoi se gjithashtu është kërkuar që McGonigal-it t’i konfiskohen paratë dhe dhuratat që ka marrë.

“Në vendimin e jurisë së madhe, thuhet, të konfiskohet çdo komunikim, i McGonigal me qeverinë shqiptare, përfshirë Edi Ramën, por jo vetëm, edhe njerëz afër qeverisë. Çdo para dhe dhuratë që ka marrë prej tyre.

Nëse konfiskohen bisedat, paratë, dhuratat, çfarë je ti atëherë? Je pjesë e këtij hetimi. Pa Ramën dhe rusin, nuk ka korruptim të tij. Dy çështjet janë, rusi dhe Rama. Rama është 1 milion herë më i rëndë se rusi “, theksoi ai.

Më të lexuarat