BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Raportimi i kreut të SPAK para Komisionit të Ligjeve, Murrizi shpërthen ashpër ndaj deputetëve: Seancë e turpshme, janë pa integritet, pa këllqe

Raportimi i kreut të SPAK para Komisionit të Ligjeve, Murrizi

Ish-deputeti Myslym Murrizi ishte i ftuar sot në emisionin “Top Talk”, ku ndër të tjera ka komentuar dhe raportimin e kreut të SPAK, Altin Dumani, ditën e djeshme para Komisionit të Ligjeve.

Me tone të larta, Murrizi u shpreh se u duk sikur në fakt ishte Dumani ai që kishte thirrur në SPAK deputetët që ndodheshin në sallë, teksa i ofendoi këta të fundit duke i cilësuar të pështirë dhe pa integritet.

“Pashë një seancë të turpshme dje tek Komisioni i Ligjeve. Mu duke sikur i kishte thirru Altini në SPAK ata. Mua më pëlqeu shumë, por nuk mu duke sikur ishte në kryesinë e Kuvendit. Në jemi Republikë parlamentare, Kuvendi është sovran dhe ja var brekët në tel kujtdo. Më thuaj një zyrtar që mendon se është tutor i Kuvendit. Duhet të kërkonte që kush ka konflikt interesi nuk duhet të ishte aty. Deputetë pa integritet, pa këllqe, bisbiqël që lëpiheshin për hallet e veta. I pashë ashtu siç janë, të pështirë, të ndyrë, si shportë qershish e pshurur. E gjithë shporta ishte me pika. Mu duke sikur i kishte thirrur Dumani ata në SPAK.”- tha Murrizi.

Më të lexuarat