BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x

Politike

"Reforma në Drejtësi s’ka funksionuar, do dalin raste të tjera", Gjokutaj tregon arsyet e arrestimit të gjyqtares Gjoka në Greqi

"Reforma në Drejtësi s’ka funksionuar, do dalin raste

Avokati Genc Gjokutaj i ftuar në një emision televiziv, lidhur me arrestimin e gjyqtares Irena Gjoka në Greqi -e cila është njëkohësisht gjyqtare e cështjes së Fredi Belerit dhe ish-kryeministrit Sali Berisha- tha se fakti që kjo gjyqtare kaloj vettingun, do të thotë se Reforma në Drejtësi ka dështuar. Sipas Gjokutajt në nuk posedojmë filtra të mira dhe pas këtij rasti do të dalin dhe raste të tjera.

“Fakti ekziston është i vërtetë dhe i dokumentuar. Përbën shqetësim ky? Mund të jap një vendim një person i dënuar? Problemi është te reforma në drejtësi se si gjyqtarja Irena Gjoka mund ta kenë kaluar shumë të tjerë. Kjo do të thotë që nuk kemi filtra të mirë. E ka bërë mazhoranca si ka dashur Reformën në Drejtësi.

Nuk është rastësi që po dalin këto raste dhe do dalin edhe të tjera. Njerëz me gjurmë gishtash në Greqi që bëjnë kërdinë në sistemin e drejtësisë nuk duhet të jenë aty.”, tha Gjokutaj.

Më të lexuarat