BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Politike

Refuzoi presionin e Berishës dhe ish-ministrave, historia e Qirjazit pas privatizimit të “Partizanit”, në 2011 Imami e përjashtoi nga FA, socialistët nuk e rikthyen

Refuzoi presionin e Berishës dhe ish-ministrave, historia e Qirjazit pas

Vitin e kaluar, ish-gjenerali madhor Vladimir Qirjazi tregoi se u nxor jashtë Forcave të Armatosura në dhjetor 2011 me kërkesë të ish-shefit të Shtabit të Përgjithshëm, Xhemal Gjunkshit, që më pas u firmos nga ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami. Për “Report TV”, ish-shefi i Komandës Mbështetëse tha se ndihet keq që përvoja e tij e madhe akademike e ushtarake u vlerësua me zero nga shteti shqiptar. As me ardhje ne socialistëve në pushtet, Qirjazi nuk iu zbatua vendimi i gjykatës për t’u rikthyer në radhët e FA. Madje, ai shtoi se nuk është shlyer financiarisht për shkarkimin. Në 2019, për shkak të kalimit të afateve, ai u nxor në lirim. “Në dhjetor të 2011, për çudi, pa asnjë lloj dijeni që unë kam dalë në reformë e quajnë ata , një relacion i ish-shefit të Shtabit të Përgjithshëm, Gjeneral Xhemal Gjunkshi dhe i firmosur nga ish-ministri i Mbrojtjes Imami dhe më kanë nxjerrë në rezervë. Kam ikur nga FA në një moment që vërtet kisha mundësi të jepja. Jo për përvojën që krijon cilido kuadër, jo për nga vendi, por për përvojën e fituat nga misionet jashtë vendit dhe shkollimet jashtë vendit. Natyrisht unë ndoqa procedurat e mia dhe m’u tha e drejta e këtij lirimi të padrejtë. Të drejtën e mora për t’u rikthyer në FA dhe të drejtat financiare që më takonin, por që nuk më rikthyen dhe në 2019 për shkak se kisha plotësuar sipas tyre dhe nuk doja të vazhdojë në procese gjyqësore më nxorën prerësi në lirim. Më vjen keq për pamundësinë e dhënies së përvojës time të fituar me shumë mund, me shpenzim të shteti shqiptar, që në një moment të caktuar e bën zero", tha ish-gjeneral Qirjazi.


Më të lexuarat