BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Politike

Riorganizmi i opozitës, Godole ‘shuplakë’ PD-së: Krerët të mbajnë përgjegjësi dhe të japin dorëheqje

Riorganizmi i opozitës, Godole ‘shuplakë’ PD-së:

Anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike, Jonila Godole mbështet dorëheqjen nga lidershipi i PD pas humbjes së 14 majit, teksa kërkon edhe dorëheqje të tjera.

Në Top Story, Godole tha se ata duhet të tregojnë se PD është forcë kur lidershipi mban përgjegjësi pas humbjes dhe për këtë ka kërkuar mbledhjen e kryesisë menjëherë pas zgjedhjeve.

“Që pas mbarimit të zgjedhjeve kam kërkuar të mbahet përgjegjësi nga lidershpi, kam mbështetur dorëheqjen e zotit Alibeaj dhe kam kërkuar që të mbajë përgjegjësi edhe nga pjesa tjetër e lidershipit. Duke i ftuar ata dhe duke u kërkuar publikisht që të jepnin dorëheqjen. Nëse do bëhej me dorëheqje dhe do tregonin se do tregonin shembull si PD mund të jetë ndryshe, forcë kur lidershipi mban përgjegjësi pas humbjes, duhet të ishte shoqëruar edhe me dorëheqje të tjera. Duhet ta nisnim me përgjegjësi, kryesin e kam kërkuar të mblidhet që pas zgjedhjeve”-tha Godole.

Ka rënë faqja zyrtare e PD?

“Krejt rastësisht për statutin e kryesisht, dje që e kam kërkuar për të parë disa ndryshime dhe masa disiplinore ndaj anëtarëve të partisë që bëjnë fushatë për forca të tjera dhe nuk mbështesin PD që është neni 13. Të paktën dje.”-u përgjigj Godole.

 

Më të lexuarat