BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x

Politike

Robert Papa shpërthen ndaj ish-ambasadorin amerikan në Shqipëri: Personazh me karakter karagjoz, skandaloz

Robert Papa shpërthen ndaj ish-ambasadorin amerikan në Shqipëri:

Gazetari Robert Papa tha se ish-ambasadori amerikan Joseph Limprecht ishte personazh me karakter karagjoz.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se rasti i Limprecht ishet skandaloz pasi DASH sipas tij nuk i ka paguar as transportin.

Po ashtu ai shtoi se vdekja e ish-ambasadorit amerikan në vendin tonë ishte e turpshme

“Më skandaloz ishte Limprecht për të cilin DASH nuk i ka paguar as transportin. Ishte personazh me karakter karagjoz, vdekje e turpshme dhe ndikim absolut. Nga 25 mijë diplomat që ka DASH duhet ta dimë se 25% janë kontigjentë të CIA-së. Në raste të veçanta, në vende të veçanta vendoset një ambasador në vendet ku ka trazira dhe kjo ka ndodhur në Shqipëri”- tha ai.