BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

Samiti për Ballkanin Perëndimor, shpërthen deputeti i njohur: Rama bën kurtizanen e Vuçiçit, trajtohet armiqësisht Kosova, e ku…

Samiti për Ballkanin Perëndimor, shpërthen deputeti i njohur:

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka komentuar Samitin që u mbajt në Tiranë nga kryeministri Edi Rama.

Sipas Vasilit pesionistët kanë nevojë për rritje pensioni e jo për samite ku trajtohet armiqësisht Kosova.

Postimi i plotë i Vasilit:

Pensionistet presin rritje pensioni, jo sumite ku Rama ben kurtizanen e Vuçiçit!

Sumiti i ujit ne havan ku Edi Rama ben kurtizanen e Vuçicit, ku trajtohet armiqesisht Kosova, ku perkedhelet Putini duke bere sikur perkrahet Ukraina, nuk i duhen as dreqit.

Shqiptaret kane pare me neveri te njejtin qilim te kuq, te njejtin Edi Rame qe zgerdhihet e perdridhet si çingije, te njejtet europiane qe brockollisin te njejtat refrene sterile, qe nuk zgjidhin asgje, te njejtat shaka idiote ku qeshin po vete, te njejtat dreka e darka me ca mahnitje matufesh dhe ne fund po ne fund fare mbetet hiç asgje dhe i njejti vendnumero.

Qindra mijra pensioniste me peshen e viteve, te lodhjes, te shendetit, te halleve te pazgjidhura, te vetmise presin me te drejte legjitime mbeshtetjen e qeverise pas kontributit dhjetra vjecar qe kane dhene per shoqerine.

Pensionistet nuk ja kane ngene te masturbimeve politike te Edi Rames por presin mbeshtetjen financiare dhe me sherbime qe u takon si askujt tjeter.

Eshte neveri te shikosh se si Edi Rama s'ka asnje fjale per pensionistet por ben rolin e palacos politik, qe mban me shakara europianet e diplomacise se havjarit.

Kryeagjenda e qeverise duhet te jene qindra mijra pensioniste mjerimi i te cileve ulerin dhe eshte çnjerezor.

Zgjidhjet ekzistojne, ato jane shume te qarta dhe te thjeshta dhe Partia e Lirise i ka bere publike per te gjithe shqiptaret.

Por per nje qeveri grabitqare dhe te pashpirt si e Edi Rames pensionistet ekzistojne vetem per kohen e zgjedhjeve dhe per te bere premtimet mashtruese, qe perseriten si refren turpi.

Çingija politike Edi Rama eshte halli dhe problemi me i madh dhe jo e jo zgjidhja e qindra mijra pensionisteve te nderuar te Shqiperise.

 

Më të lexuarat