BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Samiti për Ukrainën në Tiranë/ “Roli i Shqipërisë në luftën e Kievit thuajse i papërfillshëm”, Drejtuesja e Departamentit të Marrëdhënieve me Jashtë zbulon detajet: Takimi nuk kishte shumë rëndësi, por përkundrazi u...

Samiti për Ukrainën në Tiranë/ “Roli i

Drejtuesja e Departamentit të Marrëdhënieve me Jashtë në PD, Ilda Zhulali, e ftuar në një emision televiziv, duke komentuar Samitin për Ukrainën që u mbajt në Tiranë, deklaroi se roli i Shqipërisë në luftën që zhvillohet në Ukrainë është shumë i vogël. Ajo tha se vendi ynë jep shumë pak ndihma për Ukrainën, në raport me shtetet e Perëndimit.

“Roli i Shqipërisë për luftën e Ukrainës është thuajse i papërfillshëm. Vendi ynë ka dhënë shumë pak ndihma për Kievin. Edi Rama në mënyrë qesharake i jep leksione Gjermanisë dhe Francës, Kanadasë, Japonisë, BE-së, që kanë dhënë miliarda euro për Ukrainën. Patjetër, që Shqipëria është solidare për atë që po ndodh në Ukrainë, e kanë identifikuar Rusinë si agresorin në konflikt dhe kanë identifikuar Ukrainën si vend viktimë.

Ne kemi interes edhe të avancojmë interesat tona. Një nga interesat e Shqipërisë është njohja e Kosovës nga Ukraina, por që Rama nuk e tha. Takimi nuk kishte shumë rëndësi, por përkundrazi u minua në disa çështje”, deklaroi Zhulali.

 

Më të lexuarat