BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x

Politike

‘S’bëjmë pazar të turpshëm’, Pampuri reagon ashpër për amnistinë penale: Ne nuk morën pjesë në parlament, sepse nuk mund të...

‘S’bëjmë pazar të turpshëm’, Pampuri

Nënkryetarja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri, e ftuar në një emision televiziv, duke folur për amnistinë penale, tha se PD nuk bën pazar të turpshëm. Ajo tha se Partia Demokratike nuk jep vota, që të miratohen ligje në kurriz të shqiptarëve.

“Në parlament nuk ka diskutime, sepse maxhoranca vendos për çdo gjë. Ne nuk morën pjesë në parlament, sepse nuk mund të bëhemi palë e një pazari, që kalon nivelin e të turpshmes. Skandale bëjnë të gjithë ata, që miratojnë ligje në parlament, që nuk janë në favor të shqiptarëve. Kush përmend pazare, janë ata që bëjnë më tepër pazare. Ne nuk jemi ajo opozitë, që të nxjerrim nga burgu të gjithë ata që janë në qeli. Protestuesit patjetër që duhet të amnistohen, sepse ata thjesht kanë protestuar për një vend më të mirë. Ne nuk bashkohemi votat me PS, kur ata paraqesin amandamente, që iu shërbejnë politikanëve të korruptuar të qeverisë. Ne e kemi thënë se SPAK është struktura e vetme, ku shqiptarët kanë shpresa se do të ketë drejtësi”, tha Pampuri.

Duke folur për protestën e 20 shkurtit, Pampuri tha se protestuesit u përdorën në mënyrën më të ulët. Ajo shtoi se organizatorët e protestës u përdorën, pasi të gjithë kishin hallin tek logoja dhe vula.

“Jemi kundër marrëveshjes së emigrantëve, sepse është marrëveshje, që ka mungesë totale transparence. PD e zhvilloi protestën më 20 shkurt. Data 20 shkurt është shumë e rëndësishme, sepse kujton rënien e bustit të Enver Hoxhës. Është bërë shumë pak, nuk është dënuar asnjë ish-funksionar i lartë i asaj kohe, të përndjekurit sot janë në një situatë aspak të mirë. Protesta duhet t’i shërbejë kauzës së qytetarëve. Protesta nuk i shërbeu kauzës së qytetarëve. Në protestë, ishte një person që është non grata, Sali Berisha. Por, nuk mund të isha në një protestë, ku atakohet SPAK dhe institucionet e drejtësisë. Protestat, që kanë në themel kauzën personale të një njeriu, nuk i shërbejnë askujt. PD nuk duhet të marrë në mbrojtje asnjë person, kushdo qoftë ky individ. Shqipëria nuk mund të bëjë përpara pa aleatët e saj strategjikë. Forca nuk matet me numra. Protestuesit u përdorën, të gjithë e kishin hallin tek logo dhe vula”, u shpreh Pampuri.

 

Më të lexuarat