BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Shkëlzen Berisha në SPAK, Romeo Kara: Miti i paprekshmërisë ra, e presin ditë mjaft të vështira

Shkëlzen Berisha në SPAK, Romeo Kara: Miti i paprekshmërisë

Juristii njohur, Romeo Kara ka reaguar ashpër mbi qëndrimet e djeshme të Sali dhe Shkëlzen Berishës mbi hetimet për Gërdecin.Djali i ish-kryeministrit tu thirr në SPAK për të dhënë sqarime, por ai u justifikua se nuk ka gisht në atë çështje. Nga ana tjetër, vetë Sali Berisha akuzoi SPAK se po tenton të heqë vëmendjen nga skandali me ish-zyrtarin e FBI. Mirëpo sipas juristit, “dielli nuk mbulohet me shoshë”.“Për aq sa mund te mbulohet dielli me shoshë, për aq mund të mbulohen zullumet e familjes Berisha. Bilanci i kësaj jete, në fund është zero. Merr gjithmonë atë që jep”, shkroi fillimisht ai në rrjetet sociale. Sa i takon marrjes në pyetje të Shkëlzen Berishës, juristi ka deklaruar se miti i paprekshmërisë, duket se po bie dhe dalë nga dalë nga dalë litari po ngushtohet.“Më në fund, miti i rreme ra dhe si për herë të parë, Berishuci u pyet vetëm për një orë nga SPAK. Siç duken bathët, ore të shumta e presin përpara, deri sa t’i behet zakon kjo punë”, nënviozoi juristi i Romeo Kara.Ndërkohë thirrjne në SPAK të djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha e ka komentuar dhe madje përshëndetur dje në rrjetet sociale edhe deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe.  “Ky është Shkëlzen Berisha, djali i Salih Berishës! Ishte brenda ne SPAK; u pyet për rolin e tij në Gërdec! Pse është historike kjo? Ky është normalitet kushtetues! Ky i barabartë me të gjithë;për çdo dyshim, për çdo prove, për çdo akuzë! Prokurorët për të bëre këtë punë janë! Nese nuk e kanë bërë deri tani,kanë shkelur Kushtetutën, kanë shpërdoruar detyrën, kanë deformuar drejtësinë; duhet të mbajnë përgjegjësi. Por kaq! Historike! Çdo gjë që është normale, nuk është historike”, shkroi dje në rrjetet sociale deputeti Erion Braçe.

Më të lexuarat