BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Shkullaku rreshtohet pro Athinës zyrtare: Fredi Beleri nuk është viktimë e nacionalizmit, por sfidoi sulltanin dhe u ndëshkua

Shkullaku rreshtohet pro Athinës zyrtare: Fredi Beleri nuk është

Analisti Armand Shkullaku ka folur në një media për Fredi Belerin dhe shpalljen e kandidaturës së tij nga Greqia, për eurodeputet në zgjedhjet evropiane të majit. Sipas Shkullakut, Fredi Beleri u dënua se sfidoi sulltanin dhe jo si viktimë e nacionalizmit. | Kur Edi Ramës i kanë sondazhet që Fredi Beleri, dilte fitues në Himarë, ka shpërthyer. Se ai nuk shpërtheu kur kandidoi Beleri, as kur i doli emrin, Rama ka reaguar 9 ditë para zgjedhjeve dhe 1 ditë para mbylljes së fushatës elektorale. Pse? Sepse në sondazhe Fredi Beleri dilte fitues. Dhe ai mendoi se duke e sulmuar, do motivonte të tijët, do të trembte palët. Edi Rama ka bërë shantazh hapur në emisionin ‘Opinion’ dhe u ka folur me emra dy personave në Greqi, që e keni personale me mua, do të ju ndjek personalisht, do ju heq dokumentet etj. Për Edi Ramën u kthye në betejë. Jo se Edi Rama është nacionalist dhe i dhimbset Himara, por është pragmatist dhe materialist. Himara është bashkia që shtrihet nga Palasa deri në Kakome dhe ka pronat me vlerat më të mëdha të tregut, jo veç në Shqipëri dhe në Mesdhe. Ai nuk donte të linte Himarën, se nacionalizmi i Ramës është si i Erdoganit, etj që unë u quaj sharlatan politik. Edi Rama nëse do të ishte me kaq ndjenja nacionaliste dhe nuk duronte një ofendim kaq të madh për Himarën, aty ishte Mitsotaqis, erdhi e priti. Në Himarë e shoqëronte Fredi Beleri dhe nuk dëgjuam asnjë llaf. Në zgjedhjet e 2021, qytetarët shqiptarë me kombësi greke nuk u lejuan që të votojnë në jug të Shqipërisë, që të digjte mandatin e Vangjel Tavos. Vendimi i Greqisë për të kandiduar Fredi Belerin e nderon Greqinë dhe i jep të drejtat e një qytetari cilido qoftë ai, që përfaqëson kombin tënd edhe në një shtet tjetër do të ishte shumë mirë ta çonte Eurodeputet. Do të ishte shumë i lumtur që Albin Kurti një politikan të Luginës së Preshevës e fut në burg, ta kandidonte për deputet të Kosovës, apo nëse do e kishte mundësinë edhe për Eurodeputet. Fredi Beleri nuk është viktimë e nacionalizmit, ai është viktimë e një pushteti arbritrat që i do gjithë pushtetet për vete. Është një njeri që sfidoi sulltanin dhe kur e sfidon sulltanin, në këtë moment duhet të ndëshkohet”, deklaroi gazetari Armand Shkullaku.

Më të lexuarat