BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Politike

Është koha që Jorida Tabaku të sqarojë, ishte në mbledhjen online apo Bardhi gënjen në emër të saj

Është koha që Jorida Tabaku të sqarojë, ishte në

Në njoftimin e shpërndarë në media nga Gazment Bardhi, bëhet me dije se në mbledhjen e djeshme të grupit të tij me të Rithemelimit ka marrë pjesë edhe Jorida Tabaku, edhe pse online për arsye shëndetësore. Më pas, lajmi u retushua në shumicën e mediave, me përjashtim të “Syri.net”, që e ka ende. Është koha që zonja Tabaku të sqarojë opinionin publik se si qëndron e vërteta: a ishte pjesëmarrëse online në mbledhjen e sotme, ashtu siç ka thënë Gazment Bardhi, apo vijohet të gënjehet në emrin e saj dhe ajo hesht, sepse është e pafuqishme të reagojë? Si qëndron e vërteta? E vetmja që mund t’i përgjigjet kësaj pyetjeje është Jorida Tabaku. Ajo nuk mund të vijojë të bëjë të paditurën. Ose ka marrë pjesë online në mbledhjen e “Rithemelimit”, duke pranuar dhe njohur Sali Berishën si kryetarin e saj, duke hedhur kështu një hap më shumë nga largimi nga Partia Demokratike, ose të dalë e të përgënjeshtrojë Gazment Bardhin si gënjeshtar dhe manipulator. Heshtja nuk bën punë në politikë. Në rastin më të mirë e bën pjesë të “Rithemelimit”, gjë që pas fotos me Yuri Kim-in dhe Escobar-in, do të ishte një shuplakë e pabesë ndaj tyre dhe qëndrimeve publike koherente të diplomacisë amerikane mbi “non-gratën”.

Më të lexuarat