BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Politike

"Është koha të sakrifikojmë", Berisha "shpalos" porositë për 11 shkurtin: Ja çfarë duhet bërë duke nisur nga nesër

"Është koha të sakrifikojmë", Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha u ka dhënë porositë kryetarëve të degëve në Tiranë lidhur me protestën e datës 11 shkurt.

Berisha u shpreh se nga nesër duhet të nisë puna për të ndërgjegjësuar anëtarët dhe simpatizantët e Partisë Demokratike për misionin që ata do të ndërmarrin.

“Duke filluar që nesër ne duhet të nisim punën për të ndërgjegjësuar, vetëdijësuar anëtarët dhe simpatizantët tanë për misionin që marrin. Një revolucion i cili ka si mision kryesor të drejtën e shqiptarëve për votën e lirë. Por shqiptarët kurrë nuk do ta gëzojnë këtë të drejtë pa përmbysur këtë monizëm të bazuar në veprime kriminale dhe anti demokratike.

Ishte një periudhë e vështirë për Partinë Demokratike. Kjo do mbetet në memorie si një nga misionet më të rëndësishme. Ne do të fitojmë sepse kemi idealet. Nuk lëkundemi nga beteja jonë. Duhet një transformim rrënjësor ashtu si duhet të punojmë përditë për 14 Majin. Duhet të shumëfishojmë përpjekjet tona, sakrificat tona. Është koha të sakrifikojmë.

Është koha të japim reston atij që kërkon të na zhdukë ne. Është koha që ky armik të marrë atë që meriton. Shpreh besimin e madh tek ju se në këtë situatë ne së bashku do të arrijmë të ngremë në këmbë Tiranën dhe mbarë Shqipërinë. E keqja nëse nuk ndalet vetëm më e keqe bëhet dhe nuk duhet të ketë asnjë ndjenjë pesimizmi apo dëshpërimi. Por një motivim për të kthyer Shqipërinë në rrugën e demokracisë”, tha Berisha.

Më të lexuarat