BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

“Si një ftesë e kryeministrit për të krijuar lidhjet e tij për...”/ Takimi i Ramës me ‘Diasporën’ në Itali, gazetarja e njohur zbardh prapaskenat: Fushatë elektorale!

“Si një ftesë e kryeministrit për të krijuar lidhjet e

Gazetarja Alba Kepi ka deklaruar se takimi i kryeministrit Edi Rama me emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali, është nisje e fushatës elektorale për zgjedhjet e vitit 2025.

E ftuar në një intervistë televizive, Kepi tha se në Itali nuk ndihet entuziazmi që u pa në takimin e Athinës, kjo për shkak se emigrantët aty janë të zhgënjyer nga politika në vendin tonë.

“Nuk ndjehet ai lloj entuziazmi si në Athinë, emigrantët shqiptarë në Itali nuk kanë shumë besim te politika shqiptare, dhe këtë e them pa asnjë lloj rezeve, si të majtë dhe të djathtë. Unë e shoh si një nisje e fushatës elektorale, si një ftesë e Ramës për të krijuar lidhjet e tij për një votë më shumë”, tha Kepi.

Ndërsa po ashtu gazetarja dha detaje mbi takimin, nisur që nga artistët që do të performojnë, deri tek vendi i përzgjedhur. Për këtë të fundit, Kepi kishte kritika, pasi sipas saj, nuk është vend përfaqësues i rrugëtimit të shqiptarëve.

“Është vënë në dispozicion dhe një portal prenotimi për të marrë pjesë në këtë takim, do jenë Alban Skënderaj, Artiola Toska, Noizy, Anxhela Peristeri. Emri i portalit është Diaspora në Itali, por menaxhohet në qeveria në Tiranë. Mund të jenë rreth 5000 persona. Rama ka zgjedhur këtë vend sepse në Lombardi është komuniteti më i madh i shqiptarëve në Itali, mendoj që nuk është një vend përfaqësues për emigracionin shqiptar në Itali, duhet të kishte zgjedhur Barin, ose Puglia, vendi ku kanë mbërritur gomonet apo anijet e para me emigrantët shqiptarë, ose Romën, si një vend simbol për t’i dhënë dinjitet më shumë emigrantëve”, deklaroi Kepi. 

Më të lexuarat