BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

Skandal/ Akuzohet për korrupsion, ish- ministrja Olta Xhaçka shpërthen në ofendime ndaj qytetarëve: Plazhin e duam që të mos na vijë dikush nga mali dhe të vendosë çadrën

Skandal/ Akuzohet për korrupsion, ish- ministrja Olta Xhaçka

Ish-ministrja dhe deputetja e Partisë Socialiste, Olta Xhaçka, ka folur mbrëmjen e djeshme në një intervistë televizive për skandalin e shpalljes investitor strategjik të bashkëshortit të saj.

Sa i përket investimit miliona euro në jug të vendit, në fshatin Dhërmi, Xhaçka theksoi se një projekt i atij niveli, patjetër që i duhet dalja në det. Sipas saj, investimi në hotel nuk do të bëhej nëse nuk do të konceptohej edhe plazhi i lidhur me këtë objekt. 

Gjatë intervistës ajo lëshoi edhe një "perlë", pasi tha se plazhin e duam që të mos na vijë dikush nga mali dhe të na vendosë çadrën aty. 

"Lidhja e kontratës për përdorimin e plazhit është përkundrejt tarifës, është e përvitshme si gjithë subjektet e tjera, ke vetëm prioritet për të mos ardhur dikush nga mali dhe të të vërë çadrat në plazh kur ti ke një investim të një niveli të caktuar, i cili prodhon ekonomi, turizëm edhe të tjerë. Kur investimi është i një niveli të tillë për përdorimin e plazhit është vetmja, i vetmi benefit i statusit të asistuar", u shpreh ajo.
Hapësirat për plazhet publike në jug të vendit zvogëlohen çdo vit e më shumë. Qytetarët që zgjedhin bregdetin e jugut janë pothuajse të detyruar të paguajnë për shezlonge, pasi hapësirat publike zotërohen nga privatët.

Më të lexuarat