BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Politike

“S’mund të ketë bashkim fals të opozitës”/ Analisti i njohur zbulon lëvizjen e SPAK dhe bën paralajmërimin e bujshëm: Do ketë pasoja në sistemin politik...

“S’mund të ketë bashkim fals të opozitës”/

Analisti Fitim Zekthi në një intervistë në “Tirana Live” komentoi edhe platformën e propozuar nga kreu i LZHK, Dashamir Shehi.

Zekthi nuk u shpreh optimist sa i përket pikave të propozuara nga Shehi, duke thënë se s’mund të ketë bashkim fals të opozitës dhe se Shqipëria ka një strukturë problematike ekonomike dhe me krimin dhe korrupsionin e përbashkueshëm.

“Opozita do të ishte e duhura po të adresonte këto probleme. Nuk na duhet një opozitë që të bashkohemi kot dhe pa zgjidhur asnjë problem. Kemi një opozitë që trajton hallet e Shqipërisë dhe një grup tjetër që thonë se problemi është Dumani, Amerika dhe të tjera. Këto të dyja nuk mund të jenë kurrë bashkë. Shqipëria ka treguar se nga viti në vit ka ardhur duke e mbyllur sistemin dhe në këtë mënyrë s’mund të largohen politikanët e vjetër. Këta janë sikur kanë zbritur nga qielli. Shqipëria me këtë sistem politik nuk mund rigjenerohet vetë. SPAK, reforma në drejtësi, po përpiqet të prodhojë ndryshime më të mëdha dhe do të kenë pasoja në sistemin politik shqiptar. Sa për Bashën, mund të them që nuk është profet, është njeri me problemet e veta, tani i janë turrur Bashës, sikur kushedi çfarë ka bërë. Por mund të them se datë 1 do të ketë paraqitje të programit”, tha më tej Zekthi.

Më të lexuarat