BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

“S’mund të pranojmë që deputetët të bëhen barrikadë”/ Socialistët bojkotuan Komisionin Hetimor për sistemin TIMS, shpërthen Ervin Salianji: Do bëj kallëzim në SPAK për grup të strukturuar nëse…

“S’mund të pranojmë që deputetët të

Deputeti i PD, Ervin Salianji, i cili drejton edhe Komisionin Hetimor për Sistemin TIMS thotë se nuk do lejojnë që deputetët të bëhen barrikadë për të penguar hetimin.

Në një lidhje direkte për një program televiziv Salianji iu referua mbledhjes së fundit, ku deputetet e PS u larguan nga Komisioni.

Sipas Salianjit, aktet e ekspertëve që janë kërkesat për informacion kanë kaluar dhe këtë nuk e kthen dot askush. “Nëse pengohet dhe nëse nuk e bëjnë në afat kohor unë do bëj kallëzim në SPAK për grup të strukturuar ashtu sic e parashikon ligji”, tha Salianji.

Salianji: U bënë tre mbledhje tre mbledhje. Në mbledhjen e dytë thanë në bënim shaka dhe retorikë në deklarimin e Gjylametit. Në mbledhjen e dytë thanë bëmë shaka për ekspertët, në mbledhjen e tretë thanë ne ishim në tualet apo kishim të sëmurë gjyshen. Këto nuk janë justifikime, por janë halle të mëdha që këta deputetë detyrohen të humbin dinjitetin dhe integritetin e tyre për të mbrojtur elementë kriminal. Ka një vendimmarrje që besoj e keni dhe është transmetuar, vendimmarrje të komisionit me shumicë. Aktet e ekspertëve që janë kërkesat për informacion kanë kaluar dhe këtë nuk e kthen dot askush. Nëse pengohet dhe nëse nuk e bëjnë në afat kohor unë do bëj kallëzim në SPAK për grup të strukturuar ashtu sic e parashikon ligji. Nuk kanë si ta pengojnë këtë, sepse nuk kanë bazë ligjore. Ajo që thotë Gogu është retorike politike.

Janë justifikime për të penguar punën e komisionit. Çfarëdo lloj kërkese për informacion që do të kenë deputetët e PS apo ekspertët ne do ti votojmë në mënyrë unanime. Por nuk mund të pranojmë që deputetet të bëhen barrikadë për hetimin.

Më të lexuarat