BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“SPAK ka dyshime që celularët janë përdorur nga ana e…”/ Eksperti Karamuço zbardh prapaskenën: Çifti Meta është marrë në pyetje!

“SPAK ka dyshime që celularët janë përdorur nga ana

Eksperti i Kriminalistikës, Ervin Karamuço në një intervistë televizive deklaroi se kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi janë marrë në pyetje dhe se janë bërë kontrolle në banesë.

Gjithashtu shtoi se  hetimet po zhvillohet edhe në bazë të metodave të reja, pasi synojnë që të ‘kopsitin’ fillimisht dosjen dhe më pas të hapë akuzën.

“Është një vitrinë pas të cilës fshihen të gjitha mbulimet që janë bërë. SPAK ka dyshime që celularët janë përdorur nga ana e zonjës Kryemadhi, por kanë qenë në emrin e nënës së vet. Janë kryer veprime me synimin për të siguruar prova që mund të vijnë si pasojë e kontrolleve që bëhen në banesë. Janë bërë kontrolle në banesë, janë marrë në pyetje çifti Meta, edhe fëmijët. Janë marrë të tjerë persona në pyetje që dyshohet se për shkak të udhëtimeve kanë dërguar lek dhe kanë bërë pagesa në emër të kësaj familje. E gjitha kjo po hetohet. Ne kemi folur për metodat e reja që kanë të bëjnë me faktin për të rrëzuar çdo fakt të mundshëm ku mund të kapet pala mbrojtëse. Sepse pa autor mund ta hetojnë rehat, dhe të qepë njëherë dosjen pastaj hapë akuzën direkt”, u shpreh eksperti i Kriminalistikës.

 

Më të lexuarat