BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në zgjedhjet e 14 majit

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në
x

Politike

Spartak Ngjela plas deklaratën ‘bombë’: SPAK shumë shpejt do bëjë goditje të mëdha!

Spartak Ngjela plas deklaratën ‘bombë’: SPAK shumë

SPAK-u përfaqëson një moment juridik për të shpëtuar Shqipërinë nga korrupsioni. Ishte kjo deklarata e avokatit Spartak Ngjela i cili insiston se Prokuroria e Posaçme nuk ka asnjë lidhje me politikën, por drejtohet nga Uashingtoni.

Ai tha në një intervistë televizive se priten madje goditje të forta nga SPAK.

“Mbajeni mend nga unë këtë se do ju dali. Të gjithë të korruptuarit e lartë nuk janë as me Shqipërinë, as me Perëndimin, sepse do ruajnë gjënë e vjedhur, gjënë që kanë fituar me korrupsion, pra kanë para të paligjshme,” – u shpreh Ngjela.

Ai tha se duhet të kemi shpresë të SPAK-u, institucion të cilin do e garantojë politika amerikane.