BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Politike

"Steka e SPAK do të jetë shumë lart, ndaj Rama do të ndërhyjë në punën e tyre", eksperti Soko tregon 'frikën' e kryeministrit për takimin Blinken-Dumani: Po përpiqet që nëpërmjet forcës së pushtetit të...

"Steka e SPAK do të jetë shumë lart, ndaj Rama do të

Eksperti i ekonomisë Pano Soko tha në një studio televizive, se vizita e Blinken në Shqipëri ka impakt dhe në mikromjedisin politik shqiptar.

Duke vijuar më tej, Soko tha se zgjedhja e Blinken-it për të takuar Dumanin jep mesazhin që besimi në SPAK duhet të jetë absolut.

Më tej, Soko theksoi se rrezikun Blinken nuk e sheh te retorika e Berishës për SPAK-un, por tek lëvizjet e Ramës.

"Ka impakt dhe në mikromjedisin politik shqiptar. E shoh të rëndësishme axhendën e ngushtë të Blinken. Në version final kanë prevaluar dy takime, një me kryeministrin, takimin formal që duhet të bëjë dhe tjetri që përbën thelbin e të gjithë impaktit në mikromjedin është zgjedhja e takimit më Dumanin që është kryetari. Këtë e lexoj si mbështetje të plotë, është për të na treguar neve që mbështetja është maksimale.

Fakti që vjen e takon është për të na treguar që besimi tek SPAK duhet të jetë absolut, përtej insuimeve që mund të krijojnë banaqet politike.
Rrezikun Blinken e sheh te lëvizjet e Ramës që po përpiqet që nëpërmjet forcës së pushtetit dhe të kartonëve fillon dhe laton rrugën e SPAK-ut, të fillojë t’i japë drejtim ndryshe

Edhe Rama këtë interes të madh për të ndërhyrë te puna e SPAK nuk e ka se janë kapur ca bashkëpunëtorë, por duket se steka e SPAK do të jetë shumë lart.", tha Soko.