BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

Sulmet e Metës ndaj SPAK/ "Në hall të madh, po i shtrëngohet laku", avokat Beqiri 'thumbon' ish-presidentin: Do të shpëtojë miliardat, kreu i PL-së pronar i kompleksit në Velipojë dhe...

Sulmet e Metës ndaj SPAK/ "Në hall të madh, po i

Sulmet e Ilir Metës ndaj kreut të SPAK Altin Dumani, për avokatin Idajet Beqiri tregojnë se kreu i PL-së është në hall të madh. Ndërsa e cilësoi si njeriun më të korruptuar në Shqipëri bashkë me Sali Berishën, Beqiri tha në një emision televiziv se e gjithë përpjekja e Metës është që të shpëtojë pasuritë.


“Ai sulme do bëjë se është njeriu më i korruptuar i shqiptarëve. Nuk ka njeri më të korruptuar se Berisha dhe Meta. Është dora hajdute e Sali Berishës dhe e banditëve të tjerë. Tani dalin nëpër studio të ndryshme për këta të dy kriminelë. Të bëjnë moral prostitutat e Shqipërisë është turpi më i madh për në. Ky është hall të madh se po i shtrëngohet laku. Laku i është hedhur në qafë dhe po i thuhet indirekt, fshiji ca se ke shumë”, tha Beqiri.
Ndërsa theksoi se bëhet fjalë për miliarda dollarë, Beqiri deklaroi se edhe Grand Hotel në Shkodër është i Metës.

“Ky po vazhdon të mbulojë gjurmët e krimit të gjithë pasuritë dhe lekët që ka që ti shpërndajë në shumë duar. U thotë bashkëpunëtorëve ndajuni nga gratë që gjysmën e pasurisë ta marrë njëri e tjetrën tjetri. Ka hallin që të ruajë pasuritë, të shpëtojmë çfarë mund të shpëtojmë thotë Meta. Shkoni në Shkodër kompleksi në Velipojë me të vërtet është i atij që figuron. Është i Ilir metës. Grand Hotel në Shkodër është i Metës. Ik pyesni Shkodrën, e gjithë Shkodra e di si është e vërteta. Madje Shkodra ia ka thënë edhe SPAK. Jo vetëm kjo janë miliarda dollarë”, shtoi ai.

 

Më të lexuarat