BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

“Tajani në krye të FI, forcon Italinë dhe BE”, reagon deputeti demokrat: Garanci e fortë për stabilitetin dhe rrugën e evropianë të rajonit dhe Shqipërisë

“Tajani në krye të FI, forcon Italinë dhe BE”, reagon

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu, ka deklaruar se Antonio Tajani në krye të Forca Italia, forcon Italinë dhe Bashkimin Europian.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Shehu tha se Tajani është një garanci e fortë për stabilitetin e rrugën e evropianë të rajonit dhe Shqipërisë.

Postimi i plotë i Shehut:

Tajani ne krye te FI, forcon Italine dhe BE!
Urimet me te mira mikut tone Tajani, FI dhe Italise per zgjedhjen dje ne krye te asaj force politike.
Te asaj partie te ndertuar e konsoliduar mbi parimet demokratike, vlerat e Europes e Perendimit.
Vlera, qe linden e u zhvilluan nga lideri i madh i saj e i Italise, Silvio Berlusconit.
Tajani, si nje europeist e vertete, politikan i sprovuar pro Perendimor e pro amerikan, eshte garancia me e mire per qendrimin e thellimin ne ato kolona tejet te rendesishme.

Te tilla jane ato per Italine e te gjithe BE, vecanerisht ne keto momente turbulencash mbi Kontinentin tone, ashtu sic ishin te tilla per Italine me 1994. kur Silvio krijoi FI.
Tajani jo vetem ne krye te FI, por dhe si Zv Kryeminister e Minister i Jashtem i Italise mike e strategjike per ne, eshte nje garanci e forte per stabilitetin e rrugen e europiane te Rajonit tone, ne menyre te vecante mbeshtetje per Shqiperine.
Suksese e zgjerim te metejshem te FI, asaj force politike te pa zevendesueshme…

 

Më të lexuarat