BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“Takimet e Ramës me diasporën, jo të rastësishme” analisti i njohur zbulon detajet: Vlerësoj faktin që kryeministri evidentoi arritjet e shqiptarëve

“Takimet e Ramës me diasporën, jo të

Analisti Julian Zyla teksa komentoi takimet e Ramës me emigrantët shqiptarë the se këto nuk janë të rastësishme.

I ftuar në një emision televiziv, Zyla tha se ajo që i kishte bërë më shumë përshtypje ishte përqendrimi te arritjet e njerëzve që jetojnë atje.

Analisti tha se arritje është fakti se për shqiptarët nuk flitet për krimin apo bandat, por flitet për turizmin.

“Realisht shqiptarët kanë ecur përpara me shumë mundim dhe kilometrat që kanë bërë janë për tu admiruar dhe më bëhet qejfi që  Kryeministri gjeti kohën për ti evidentuar”, tha Zyla.

Ai u shpreh se ka një kontraditë në atë që thonë për takimet e Edi Ramës sepse në njërën anë thuhet se janë njerëz që kanë udhëtuar nga Shqipëria, dhe në anën tjetër thuhet se janë njerëz që janë atje po shkojnë për të parë koncertet, referuar këngëtarëve që marrin pjesë.

 

Më të lexuarat