BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Takimet e Ramës me ministrat dhe drejtuesit e qarqeve, Ben Andoni zbardh prapaskenat dhe tregon ç'po fshihet: Ja çfarë po mundohen të bëjnë

Takimet e Ramës me ministrat dhe drejtuesit e qarqeve, Ben Andoni zbardh

Analisti Ben Andoni ka folur për zhvillimet më të fundit politike në nisje të vitit të ri. Duke u ndalur tek takimet e Ramës, me ministrat dhe drejtuesit e PS në qarqe ai tha se janë thjesht procedurë.

Në një lidhje “Skype” për Faxnews, Andoni u shpreh se ky vit ka nisur në normalitet teksa opozita po mendon për zgjedhjet e 14 majit.

Andoni: Unë mendoj që më shumë janë pjesë proceduriale dhe për të treguar se vendi drejtohet sipas normave të caktuara dhe ata janë përgjegjësit kryesor të zhvillimit të vendit.

Ky vit ka filluar me një lloj normaliteti që e kërkon vendi. Opozita shumë më e qetë po mendon për zgjedhjet që do të jetë një kthesë më e madhe, se ajo që ndodhi në vitin 2019.

I kemi shpëtuar fatura të ashpra për muajin nëntor, dhjetor. Të dyja palët po mundohen ti tregojnë njerëzve që jemi një vend normal. Por duhet parë në ditët e ardhshme.

Pres që qeveria Rama të shikoj problemet ekonomike të mëdha të shqiptarëve. Të mos bëjë lojën e vështirë të shifrave. Shifrat tregojnë rritje të ekonomisë por kjo rritje nuk duket shumë në publilk. Pres që opozita të jetë më serioze për fatet dhe detyrat e saj. 8 janari ishte momenti ku PD preku fundin e saj. Basha nuk mund të fshihet mjë pas ikjes së tij dhe përpjekjes për tu rikthyer. Edhe Berisha nuk duhet ta harroj kurrë atë datë.