BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

Takimi i Ramës me diasporën në Britani, gazetari i njohur ‘thumbon’ kryeministrin: Shpresoj që të mos përdorë profecitë e Sazan Gurit për anglishten

Takimi i Ramës me diasporën në Britani, gazetari i njohur

Gazetari shqiptar Arben Manaj, i cili jeton në Mbretërinë e Bashkuar, ka komentuar takimin e  kryeministrit Edi Rama me emigrantët shqiptarë në Britaninë e Madhe.

I ftuar në një program televiziv Manaj tha se ai nuk e di dhe se është një histori tjetër se çfarë mund t’i thotë Rama shqiptarëve të Britanisë së Madhe, por kishte një kërkesë për kreun e qeverisë shqiptare që, të mos shkonte pas profecisë së Sazan Gurit, i cili pak ditë më parë tha se: “anglishtja është një dibrançe e folur keq”.

“Shqiptarët vdesin në Angli dhe shteti nuk ka para t’i kthejë në shtëpi, por për evenimente politike ka. Se çfarë do t’u thotë Edi Rama shqiptarëve të Britanisë së Madhe, kjo është një histori tjetër. Ne s’kemi shumë histori mes Britanisë së Madhe dhe Shqipërisë, por shpreson që Edi Rama të mos shkojë deri te Sazan Guri me ato profecitë që: “anglishtja është një dibrançe e folur keq”, u shpreh Arben Manaj.