BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

Takimi me diasporën në Milano, ish-ministri ‘thumbon’ Ramën: Shqiptarët në Shqipëri i konsideron dele që ja kanë borxh votën, ndërsa ata jashtë shteti i quan thjeshtë emigrantë!

Takimi me diasporën në Milano, ish-ministri ‘thumbon’

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka thumbuar takimin e kryeministrit Edi Rama me emigrantët shqiptarë në Milano.

Manjani thekson se kreu i qeverisë shqiptarët në Shqipëri i konsideron dele, e ndërsa jashtë shtetit emigrantë. Ish-ministri gjithashtu shton se në të dyja rastet i njeh si hysmeqarë të pushtetit të vet personal.

Postimi i plotë i Manjanit:

Shqiptarët në Shqipëri i konsideron dele që ja kanë borxh votën, ndërsa ata jashtë shteti i quan thjesht emigrantë. As shqiptarë jo.

Në të dy rastet nuk i njeh shqiptarët si qytetarë me liri e të drejta, por thjesht si hysmeqarë të pushtetit të vet personal.

Për fat të keq gjysma e shqiptarëve e pranojnë të jenë hysmeqarë të tij. Aq i duhen atij për të injoruar gjysmën tjetër dhe për ti sunduar të dyja gjysmat.

Por një gjë tashmë ka marrë udhë dukshëm. Ai ka hyrë në strehën më të fundit të maskarallëkut.

Patriotizmi.

Me këtë kartë po synon të hyjë në një fazë të re të jetës së tij politike në sundim total. Për fat të keq sundimi me kartën e patriotit, aq më tepër pa qenë asnjë sekond patriot, është më i egri nga sundimet. Është film i parë e stërparë në histori, përfshi edhe në tonën.

Kështu që cilido që duartroket patriotizmin sot, të përgatitet të dorëzojë të drejtat e tij. Ose të shtojë radhët e emigracionit..