BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x
BREAKING NEWS

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda tre vitesh, fluturime edhe në linjat transatlantike, flet drejtori i “TIA” dhe zbulon se “Kastrati Group” do të investojë 60 milione euro vetëm gjatë vitit 2024

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda
x
BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x

Politike

Taulant Balla: Sali Berisha, agjenti i fundit i UDB në Shqipëri

Taulant Balla: Sali Berisha, agjenti i fundit i UDB në Shqipëri
Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi dje se Sali Berisha është agjenti i fundit i UDB në Shqipëri. Gjatë debateve në Kuvend, deputeti Balla tha se Berisha është spiuni i fundit i UDB që ka mbetur. Sipas Ballës, Sali Berisha del gjithmonë kundër zhvillimeve pozitive në interes të shqiptarëve. Balla aludoi se Serbia, me anë të Berishës, lufton kundër interesave të shqiptarëve.
 
“Po një gjë doja ta thoja, Sali t’i mbetesh një UDB-ist i thekur, i fundit ndoshta agjent që i ka mbetur atij shërbimi famëkeq. Njeri që nuk heq dorë, sa herë ka një zhvillim pozitiv, del gjithmonë Saliu për të prishur atë zhvillim pozitiv. Se nëse do e kishe dashur Preshevën, do kishe shkuar njëherë të vetme si kryeministër, do kishe dërguar një abetare të vetme në Preshevë, në 20 vjet nuk e bëre kurrë këtë. Ky është fakti drithërues, Saliu-UDB që qenka lidhja më e fortë që nuk qenka prishur ndonjëherë”, ka deklaruar Balla. Reagimi i Ballës erdhi pas komenteve të Sali Berishës rreth zhvillimeve në Preshevë. Berisha bëri të ditur në sallën e Kuvendit se Presheva para dy ditësh ka shpallur autonominë ndaj Serbisë. Berisha mandej këshilloi shqiptarët që të mos ndërmarrin ndryshime me dhunë në kufij, pasi kjo shkel çdo Konventë të të Drejtave të Njeriut.
 
“Vlerësoj aktin e tyre, madje kjo do e bëjë Serbinë më të lirë. Nuk mbështes asnjë kërkesë të ndryshimit të kufijve me dhunë, por të gjitha në kuadër të konventave të të drejtave të njeriut atje. U them atyre që nuk duhet të jemi në asnjë rrethanë në dëshirën e nacionalizmit serb. Presheva autonome, mund të gjejë spektrin më të gjerë që meriton. Unë ftoj Parlamentin Shqiptar me një rezolutë të mbështesë këtë akt, natyrisht të shprehet në këtë kuadër, kuadrin e konventave evropiane”, ka theksuar Berisha. 
 

Më të lexuarat