BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

"Të ndëshkohet si sulm mbi institucionet", Braçe reagon ashpër për akuzat e Berishës se pas sulmit ndaj avokatit Mëngjesi qëndron Rama: Shpifje, thjeshtë neveri

"Të ndëshkohet si sulm mbi institucionet", Braçe

Deputeti i PS Erion Braçe ka përgëzuar policinë për zbardhjen e sulmit ndaj avokat Sokol Mëngjesit në mes të ditës pranë kopshtit të djalit në Tiranë. Ai ka dënuar akuzat e Rithemelimit të Sali Berishës se pas sulmit qëndron Rama, pasi vetë policia thotë se ngjarja lidhej me detyrën.

“Keta jane autoret e rrahjes per vdekje, te avokatit Sokol Mengjesi! Nje bravo e madhe per Tonin Vocajn dhe gjithe trupen e policise se Tiranes qe u perfshi ne hetime deri tek keta autore te nje vrasjeje mbetur pa u konsumuar deri ne fund! Neveri edhe nje here me shume per Salih Berishen, trashëgimtaren e tij, gojtaren e tij, gjithe zulmen e tij te rithemeluar, qe shpallen me kopetence kriminale se rrahja per vdekje ishte veper e Edi Rames! Te kerkosh prej tyre te kerkojne ndjese eshte çmenduri!

Ata kurre nuk kerkuan falje qe vrane per te vjedhur e vodhen duke vrare; per nje shpifje me shume thjesht duhen neveritur edhe me shume! Nderkohe; Akti kriminal ndaj avokatit eshte me tej nje akti personal; Eshte akti kunder nje mbrojtesi roli i te cilit eshte kushtetues, institucion; cdo sulm mbi institucionin-kete here mbi institucionin e mbrojtjes, duhet ndeshkuar sic ne cdo sulm mbi institucionet. Policia ka gjithe mbeshtetjen per te arrestuar te gjithe autoret e ketij krimi”, shkruan Braçe.